hétfő, július 1, 2024
HomePremier LeaguePalmer és Nkunku a hatodik helyre emelte a Chelsea-t a tabellán

Palmer és Nkunku a hatodik helyre emelte a Chelsea-t a tabellán

A Brighton & Hove Albion elleni 2-1-es, kemény küzdelemben aratott győzelemmel a Chelsea FC nemcsak sorozatban ötödik Premier League-győzelmét aratta, hanem nagy lépést tett a 2024/25-ös nemzetközi futball felé is.

A Chelsea menedzsere, Mauricio Pochettino egy változtatást eszközölt a Nottingham Forest elleni 3-2-es győzelem után: Thiago Silva (kispad) helyett Gusto kezdett. A Brightonnál Roberto de Zerbi edző két változtatást eszközölt a Newcastle-ben elért 1-1-es döntetlen után: Welbeck (kispad) és Veltman (sérült) helyett a felépült Joao Pedro és Lamptey kezdett.

A játékvezető visszavonta a büntetőt – Palmer érzéssel

A nyugodt kezdés után az első félidőben fokozatosan egyre inkább átvették a játék irányítását a kékek. Az első jó lehetőség azonban a Sirályoké volt: Adringa lőtt kevéssel a kapufa mellé (11′). A 19. percben Michael Salisbury játékvezető büntetőt ítélt a Chelsea-nek, de a videóbírálat után megfordította döntését. Buonanotte Cucurellával szemben játszotta meg a labdát.

Minél tovább tartott az első félidő, annál jobbak lettek a vendégek. Verbruggen mentett Cucurella elől (26′), de a Brighton kapusa tehetetlen volt Palmer csodálatos fejesét teljes terjedelméből (34′). Pochettinónak aztán még a szünet előtt cserélnie kellett: Mudryk megsérült egy Lampteyvel való ütközésben, így Nkunku került a helyére (42.). Közvetlenül a szünet előtt Joao Pedrónak volt a Seagulls legjobb lehetősége a szünet előtt, de Petrovic hárított (45.+8).

Nkunku növeli – James pirosat lát – Welbeck teszi izgalmassá

A szünet után kezdetben nagy tempóban ment a játék oda-vissza büntetőterülettől büntetőterületig. Nkunku szűken mellé lőtt (48′), míg a másik oldalon a frissen Európa-bajnoki címet szerző német Groß teljesen szabadon lőhetett közelről, de a labdát éppen csak a kapufa mellé tolta (57′). Az 1:1 helyett nem sokkal később már 2:0 volt a kékeknek: a labdával ügyesen bánó Gusto találta meg középen Nkunkut, az ex-Leipzig játékos pedig pontosan lőtt a kapuba (64′).

A Brightonból sokáig hiányzott a végső csattanó a záró szakaszban. Miután Jamest kiállították Joao Pedro megrúgásáért (88′), a Chelsea tíz emberrel volt kénytelen végigjátszani a tízperces hosszabbítást. Az agilis Adingra előbb a belső kapufát találta el (90.+4), de Welbeck közelről megszerezte az egyenlítő találatot (90.+7). A végén azonban maradt az

A Kékek vasárnap (17 óra) az AFC Bournemouth ellen játszanak otthon a 38. játéknap zárómérkőzésén. Egy pont elég lesz a hatodik hely bebiztosításához. Elméletileg az is lehetséges lenne, hogy a Tottenham (a 38. játéknapon a kieső helyen álló Sheffield Wednesday otthonában) átugorja az ötödik helyet. A Brighton a Manchester Unitedet fogadja.