csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeMotorsportsNorris elmagyarázza: Hogyan segítette győzelemhez Piastrit Bakuban

Norris elmagyarázza: Hogyan segítette győzelemhez Piastrit Bakuban

„Egy kis szerepet” játszott Lando Norris McLaren-csapattársa, Oscar Piastri bakui győzelmében – A britet meglepte, hogy legyőzte Max Verstappent

Lando Norris a 15. rajtkockából a negyedik helyre autózott a bakui Forma-1-es futamon, miközben McLaren-es csapattársa, Oscar Piastri második nagydíjgyőzelmét ünnepelhette. A britet meglepte, hogy meg tudta verni Max Verstappent, és örült, hogy legalább „egy kicsit közrejátszott” Piastri győzelmében

Piastri nem reagált azonnal Sergio Perez megállására, és azt kockáztatta, hogy időt veszít egy alulkanyarodással. „Nem mentem extra lassan, beragadtam Alexander [Albon] mögé, és takarékoskodnom kellett a gumikkal” – mondta Norris, aki egy kicsit lelassította Perezt. „Így tudtam segíteni neki, hogy elöl maradjon. Ez a csapatért volt, és ez az, amit tennünk kell. Az én versenyemet nem befolyásolta, de Oscarnak segített. Ezt megtenni és a negyedik helyen végezni nagyszerű volt.”

Norris csak a 17. helyen végzett a kvalifikáción, mert egy sárga zászló érvénytelenítette a brit jó körét. Ennek következtében a versenyen sokat kellett behoznia a lemaradását, ami sikerült is neki. Norris a 15. helyről rajtolhatott Azerbajdzsánban, köszönhetően néhány versenyzői problémának: Pierre Gaslyt kizárták, Lewis Hamilton a boxutcából indult

Alternatív stratégia és jó tempó

A McLaren pilótája is az alternatív stratégiát választotta, és kemény gumikon kezdte a versenyt. Jól rajtolt, és gyorsan az első 10-be került, amíg be nem szorult a szintén kemény gumikon versenyző Albon mögé. Gasly több olyan versenyzőt is feltartóztatott a közepes gumikon, akik korán kiálltak a boxba, köztük Verstappent és George Russellt.

Majd Fernando Alonso állt ki a boxba, és Norris is kapott egy kis időt, mielőtt a 38. körben bejött szervizbe. Russell megelőzte Verstappent és felállhatott a dobogóra, míg Norrisnak a Red Bullal kellett utolérnie a hollandot. Megelőzte Verstappent és egy izgalmas versenyen megszerezte a negyedik helyet.

„Nem is várhattunk volna többet a mai napon” – mondta a verseny után egy túláradóan boldog Norris. A brit a leggyorsabb körével a bónuszpontot is bebiztosította, és 62-ről 59 pontra csökkentette hátrányát Verstappennel szemben. A McLaren átvette a vezetést a konstruktőri bajnokságban a Red Bull előtt.

A tökéletes autó

„A nyolcadik hellyel is elégedettek lettünk volna, mert az első négy csapat közé tartozunk, és én lettem volna az utolsó autó. Jó volt a rajtunk és a stratégiánk is. Szerettem volna korábban megelőzni Alexandert. Megnehezítette az életünket. A leállása után az én tempóm volt a legjobb a pályán. A kemény gumikon jó előnyre tettem szert, és teljes mértékben kihasználtam a lehetőségeket.”

Norris szerint az autó „repült”, így annál inkább bosszantotta a szerencsétlen helyzet a kvalifikáción. Ennek ellenére örül, hogy megverte Verstappent, még ha „egy kicsit meglepődött is”. „Nem számítottam arra, hogy a 15. rajtkockából megverem őt” – mondta Norris. „Reálisan nézve 20-22 másodperccel voltam lemaradva tőle. Nem számítottam arra, hogy megverem őt.”