Nincs show Las Vegasban: Brazília Copa álma hirtelen szertefoszlott

Brazília álma a tizedik Copa America-címről szertefoszlott szombat este: Dorival Junior szövetségi edző csapata Uruguay ellen bukott a negyeddöntőben – mert két brazil a helyszínen vesztette el az idegeit

A világbajnoki rekordbajnok Brazília nagy ambíciókkal utazott az Egyesült Államokban zajló Copa Américára, de nagy csalódással a poggyászában tért vissza a Sugarloaf-hegyre. A dél-amerikaiak, akik az egész torna során nem tudtak lenyűgözni, a negyeddöntőben büntetőkkel 4-2-re kikaptak Uruguaytól.

Brazília nehezen találta a rést a 90 perc alatt 41 szabálytalansággal (!) tarkított, keményen kiélezett mérkőzésen, miközben az uruguayiak hősiesen küzdöttek. A Bajnokok Ligája-győztes Vinicius Junior sárga lapos eltiltása éreztette hatását, és a Real támadója nélkül a favoritok aligha okoztak meglepetést jelentő pillanatokat.

És még az utolsó negyedórában is, amikor Brazília fölényben játszhatott, Dorival Junior edző védencei nem tudtak kellő átütőerőt kifejteni. A Cagliari játékosának, Nandeznek egyenes piros lapot mutattak fel, miután keményen szerelte a Real támadóját, Rodrygót (74′). A Real új szerzeményét, Endricket is többször keményen szerelték, és alig tudta kibontakoztatni a teljes potenciálját

Eder Militao és Douglas Luiz nem bírja az idegekkel

Mivel a Copa America negyeddöntőiben és elődöntőiben nincs hosszabbítás, a büntetőpárbajban azonnal dönteni kellett. És a brazilok még ott sem nyújtottak kiugró teljesítményt a teltházas Las Vegas-i Allegiant Stadionban. Uruguay egyszerűen jobb idegzetűnek bizonyult.

Eder Militao, egy másik Real-szakember volt a brazilok első gólszerzője, aki hibázott, mielőtt a Juve-újonc Douglas Luiz a Seleçao harmadik büntetőjével a kapufát találta el. Rochet kapus volt a hős a Celeste számára, akiknél csak az Atletico-játékos Gimenez (aki a sérült Araujo helyett állt be korán) hibázott büntetőt. A PSG középpályása, Ugarte értékesítette a döntő kísérletet

„A fiatalságunk ellenére karaktert mutattunk” – mondta a brazil SC Internacionalban játszó Rochet kapus elégedetten: „Ez a játékoscsoport megérdemli, az egész ország megérdemli”. Most Uruguay, amely 13 éve vár egy Copa-diadalra, „még többet szeretne elérni.”

A csütörtökön (MESZ 2:00) az elődöntőben az esélytelenebb Panama ellen 5-0-ra győztes Kolumbia vár rájuk. „Nincs vigaszdíj, de megmutattuk, hogy van egy csapatunk, amelynek van jövője” – mondta a brazil jobbhátvéd, Danilo az első összefoglalóban.