Niemeier meglepetés Wimbledon előtt

Jule Niemeier erős formában van nem sokkal a legendás wimbledoni torna előtt. A dortmundi játékos bejutott a 16 közé a Bad Homburgban zajló WTA-tenisztornán

Jule Niemeier javuló teljesítményének köszönhetően meglepetésre bejutott a 16 közé a Bad Homburg Openen. A német teniszező hétfő délután 2:6, 6:2, 7:6 (7:4) arányban legyőzte az első helyen kiemelt görög Maria Sakkarit. Niemeier most a legjobb 16 között a spanyol Paula Badosával találkozik. A dortmundi játékos a múlt héten a berlini WTA-torna első fordulójában bukott el.

„Ez egy különleges győzelem. Remélem, így tudom folytatni” – mondta Niemeier a hazai tornán aratott sikere után: „Kemény meccs volt. Tudtam, hogy ilyen játékosokat is meg tudok verni.” A hangulat az arénában „nagyszerű” volt, „az itteni emberek őrültek.”

Niemeier kettős hiba után nyert

A döntő harmadik szettben Niemeier 6:5-nél kihagyta az első meccslabdáját, de a másodikat kihasználta. Sakkari, aki többször is vitába keveredett az elnöki bíróval, kettős hibát vétett.

Hétfőn Hochtaunusban további két német játékosnak lesz esélye a 16 közé jutásra: a háromszoros Grand Slam-győztes Angelique Kerber (Kiel) az orosz Diana Schnaiderrel találkozik, előtte pedig Tamara Korpatsch (Hamburg) a brazil Beatriz Haddad Maia ellen lép pályára. A játékosok számára ez az utolsó teszt a wimbledoni (július 1. – július 14.) verseny előtt.