Niemeier esélytelen az olimpiai bajnok ellen a US Openen

Jule Niemeier két év után először újra ott van a US Open harmadik fordulójában. A kínai Zheng Qinwen elleni párharc azonban másképp végződik, mint 2022-ben

Jule Niemeier egyértelműen elszalasztotta a meglepetést az olimpiai bajnok kínai Zheng Qinwen ellen a US Openen, és az utolsó német teniszező volt, aki kiesett a harmadik fordulóban. A 25 éves dortmundi játékos 81 perc alatt nagyrészt esélytelen volt az erősen szerváló kínai ellen 2:6, 1:6-ra elveszített mérkőzésén. „Összességében nem voltam elég következetes” – mondta Niemeier, és így összegezte tornáját: »Nagyon pozitív hét volt, amelyre nagyon büszke lehetek«.

A korábbi wimbledoni negyeddöntős a New York-i Grand Slam-torna után ismét a világranglista első 90 helyezettje közé kerül, és Laura Siegemundot válthatja a legmagasabban rangsorolt német játékosként. „Természetesen jó érzés Németországban elsőnek lenni. De nem az az ambícióm, hogy 80 vagy 90, hanem egy nagyon jó helyezéssel legyek az első Németországban” – mondta.

A német teniszezők azonban jelenleg messze vannak az első helyektől, legalábbis Angelique Kerber visszavonulása óta. Zheng először a párizsi nyári játékokon vetett véget Kerber pályafutásának, majd megszerezte Kína első egyéni aranyérmét. Két évvel ezelőtt Niemeier a harmadik fordulóban legyőzte a jelenlegi világranglista hetedik helyezettjét, de most egyértelműen kikapott.

Niemeier jól kezdte a mérkőzést, és egy erős szerva után a US Open harmadik legnagyobb stadionjának számító lelátó zúgott. Mindkét játékos az erőteljes, nagy kockázatú alapütésekre támaszkodott, Zheng pedig az adogatásaival uralta a mérkőzést. Az első szett közepén egyre több hiba csúszott Niemeier játékába, és egymás után kétszer is elvesztette az adogatását

Kezelés a hólyagosodáson

2:5-nél kezelést kapott a bal lábfejének nagylábujján lévő hólyag miatt, ahogy a japán Moyuka Uchijima elleni második fordulós győzelménél is. Nem sokkal később már vége is volt a szettnek, Niemeier pedig eltűnt a pályáról. De a második szett elején sem lett jobb a helyzet, Zheng zsinórban hét pontot nyert. Egy sikeres röplabdát követően Niemeier még egyszer feltüzelte a közönséget – de a fordítás már nem sikerült.

Niemeier a 2022-es 16 közé jutás óta a US Open idei kiadásáig nem jutott túl egy Grand Slam-torna második fordulóján. Megállította azonban a visszaesését a világranglista 175. helyére