hétfő, szeptember 16, 2024
HomeLigue 1Nézéstelen passz és röplabdagól: Barcola és társai elvarázsolják a PSG-szurkolókat

Mbappé? A PSG szurkolói valószínűleg elfelejtették a nevet, legalábbis az első hazai meccsen. Ugyanis a távozó csatár nélkül is elvarázsolták szurkolóikat a párizsiak a Montpellier elleni 6-0-s győzelem alkalmával. Különösen Barcola volt öröm nézni

A Mbappé-éra utáni első meccsen Luis Enrique kezdetben szintén nélkülözte szimpatikus társát: Barcola és Dembelé előbb Le Havre-ban (4:1) volt kénytelen végignézni, mielőtt a záró szakaszban a 2:1-re, illetve a 3:1-re szerzett góljaikkal döntőnek bizonyultak. A duó pályázata sikeres volt, ami azt jelenti, hogy mindketten kezdtek a szezon első hazai mérkőzésén.

Barcola pedig azonnal ott folytatta, ahol hét nappal ezelőtt abbahagyta. Míg Le Havre-ban a 21 éves játékos négy perccel a vége előtt betalált, addig ezúttal négy perc után talált be. Tchato ellenfelét állva hagyta, és a bal kapufa belső oldalának segítségével talált be. A Paris majdnem kétszer is betalált: Joao Neves, akit Luis Enrique Marquinhos és Nuno Mendes mellett a kezdő XI-be is bevitt, Dembelé szögletét a léc fölé fejelte (7.)

Azután a PSG kicsit lazábbra vette a figurát, de nem veszítette el az irányítást. Barcola azonban ezen az estén nem akart semmit sem kezdeni a nyugalommal, láthatóan viszketett a lába. A balszélső óriási lelkesedést mutatott a játék iránt, és többször is lehetőséget alakított ki. Ő állította be Asensiót, aki 2-0-ra szépített (24′), miután Joao Neves remekül előkészítette (ez volt a hatos negyedik asszisztja második meccsén – két Ligue 1-es meccs után még egyetlen új szerzeménynek sem volt ennyi), majd kétszer is kihagyta a bravúrt (26′, 27′).

Mivel Donnarumma kiiktatta a Montpellier egyetlen lehetőségét – Nardin egy szöglet utáni fejessel tesztelte a kapust (29.) -, a csapatok 2-0-s vezetéssel vonultak szünetre.

Zaire-Emery bolondította meg Kouyatét a kapu előtt

Ez az eredmény nem tartott sokáig, mert a házigazdák remekül szórakoztak. Egy példa: Asensio 3:0 előtti no-look passza, amit a spanyol átjátszott Dembeléhez, aki Barcolát hozta helyzetbe (53′).

A hazaiak ugyanilyen látványosan növelték előnyüket. Hakimi egy röplabdás gólt tett könnyűnek (58′), Zaire-Emery pedig Kouyaté-t tunnelezte, mielőtt betalált (60′).

Röviddel az 5:0-s állás kialakulása után Luis Enrique levette a pályáról támadó trióját (Dembelé, Asensio és Barcola) (62′). Ez érezhetően kihatott a játékra, vagyis a helyzetek tempója már nem volt olyan nagy. Végül Lee egy száraz távoli lövéssel megszerezte a végeredményt, és a PSG hatodik gólját az este folyamán (82′).

A most két bajnoki mérkőzésen tíz gólt lőtt Paris következő ellenfele jövő héten vasárnap (20.45) a Lille lesz. Előző nap az MHSC a Nantes-t fogadja (19 óra).