szerda, szeptember 18, 2024
HomeTennisNémet tenisz ász meglepetések

Német tenisz ász meglepetések

Eva Lys bejutott a negyeddöntőbe a monastiri WTA-tornán. A 22 éves játékos meglepetésre legyőzte az első helyen kiemelt belga Elise Mertenst

A teniszező Eva Lys meglepetésre bejutott a negyeddöntőbe a monastiri WTA-tornán. A 22 éves játékos 1:6, 6:2, 7:6 (7:4) arányban legyőzte az első helyen kiemelt belga Elise Mertenst a tunéziai Jasmin Openen. A következő fordulóban a belga Greet Minnen és a török Zeynep Sönmez összecsapásának győztesével találkozik.

Lys a lehető legrosszabbul kezdte a mérkőzést, hiszen az első két adogatójátékát elvesztette, majd nem tudott visszajönni a szettbe. Mertens, aki a világranglista 32. helyezettje, és ezzel 94 hellyel előrébb áll ellenfelénél, kihasználta harmadik szettlabdáját, és harmadszor is brékelt.

Mertens (28) a második játszmában ismét 2-0-ra vezetett, de Lys visszavágott a korábbi Australian Open-elődöntős (2018) teniszezőnek, és egy tíz egymást követő nyert gémet felvonultató sorozatot indított.

A harmadik szettben ismét fordult a kocka, Mertens 0:4-es hátrányból fordított, de Lys kitartott. 2:36 óra után kihasználta az első meccslabdáját