Német tehetség Alcaraz nyomdokaiba lépett

Justin Engel egyre nagyobb port kavar a teniszéletben. A Német Teniszszövetség tehetsége most megnyerte első ATP-mérkőzését

Justin Engel ujjongva tárta szét a karját, és maga sem hitt a szemének. „Ez hihetetlen. Tizenhét évesen ATP-meccset nyerni a legjobb érzés, amit el tudok képzelni. Nincsenek szavaim” – mondta a feltörekvő nürnbergi tenisztehetség, aki egyre nagyobb port kavar.

A kazahsztáni Almatiban Engel lett a legfiatalabb Tour-meccsgyőztes Carlos Alcaraz óta 2020-ban. „Szeretek itt játszani, ezért is nyertem” – mondta a világranglista 458. helyén álló játékos a hongkongi Coleman Wong (ATP 133.) elleni 7:5, 6:4-es első fordulós győzelem után. Egyre jobban ráérez a profi tenisz magaslataira

Nadal és Djokovic mint példaképek

Engel messzire akar jutni, és az igazán nagy sztárokat tekinti példaképének. „Csodálom Rafael Nadalt, azt, ahogyan a pályán mutatja magát, ahogyan hajtja magát, ahogyan küzd” – mondta nemrég a jobbkezes egy DTB-interjúban: ”Ezzel tudok azonosulni. Én is ugyanolyan harcos vagyok a pályán, és mindent megteszek a győzelemért”.

Tanulhatna valamit Novak Djokovictól, a rekord Grand Slam-győztes Novak Djokovictól, ha a táplálkozásról van szó. És: „Szeretnék Djokoviccsal edzeni, hogy lássam, milyen a tempó, és milyen ellene pontokat játszani.”

A német tenisz egyik legnagyobb tehetségének angyala

Az Almatiban a wild cardot kapott Engel most megtapasztalhatja, hogy milyen erős az elit. Következő ellenfele a 16 között csütörtökön az argentin Francisco Cerundolo lesz, aki a világranglista negyedik helyén áll

Engel, aki a német tenisz egyik legnagyobb tehetsége, idén már négy, a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szervezett junior tornát nyert meg.

Szeptember végén azzal is feltűnést keltett, hogy a spanyolországi Villenában rendezett ATP Challenger-tornán a negyeddöntőig jutott. Most az ATP-szinten is leteszi első lábnyomát.