hétfő, szeptember 16, 2024
HomePremier LeagueNem sikerült a Füllkrug-debüt: Maatsen tökéletesen előkészítette Villa győztes gólját

A West Ham Unitednek nem sikerült jól kezdenie a Premier League küzdelmeit, mivel a Kalapácsosok 2-1-re kikaptak az Aston Villa otthonában: Füllkrug debütálása nem jött össze, hiszen a győztes gólt éppen egy korábbi csapattársa készítette elő.

Nem sikerült a debütálás, mert egykori csapattársa állította be a győztes gólt.

Egy eseménydús nyár után a West Ham szurkolói izgatottan várták a Premier League rajtját. Az új edzőnek, Julen Lopeteguinak nehéz döntéseket kellett meghoznia, a nyáron szerződtetett Füllkrug, Summerville, Wan-Bissaka és Todibo egyelőre a kispadon ült. Füllkrug helyett Antonio kezdett a támadó középpályán.

A pálya másik végére Unai Emery csak egy új nyári szerzeményt hozott be. Legdrágább szerződtetése pedig nem okozott csalódást: az Everton FC-től 60 millió euróért érkezett ex-hamburgi Onana mindössze négy perc után, a Villa színeiben való versenyszerű debütálásakor egy erőteljes fejessel 1-0-ra alakította az állást.

Nem okozott csalódást.

A vendégek kezdettől fogva sokkal jobban benne voltak a meccsben, a Hammers kapusának, Areolának többször is a segítségére kellett sietnie. A francia már a 22. percben legyőzte, de Bailey éles szögből leadott lövése az árván maradt kapufán a jobb szélső kapufát találta el.

Tíz perccel később McGinn a következő nagy kaliberű lehetőséget is elpuskázta. Így aztán jött, aminek jönnie kellett: Cash szerencsétlenül esett Soucek lábába a büntetőterületen belül, az ebből adódó büntetőt pedig Lucas Paqueta értékesítette, így hízelgően egyenlített (37′).

Duran második próbálkozásra is betalál

A szünet után sokkal nyíltabb volt a csere, a West Ham többet fektetett a támadójátékába. Ennek ellenére továbbra is a Villa előtt adódtak a jobb lehetőségek. A legjobbat Joker Duran hagyta ki a 67. percben.

Aztán eljött az idő: Füllkrugot – aki mindössze hat érintéssel fejezte be a mérkőzést – nagy taps fogadta vissza a Premier League-ben, és Lopetegui becserélte a sokkal nagyobb hatású Summerville-t is. A véghajrában azonban mások lettek a főszereplők: Pau a 79. percben nagyszerű indítást játszott, amit három Joker fejezett be. Az ex-dortmundi Maatsen tökéletesen passzolt röplabdára Ramsey-nek, aki kapcsolatba került Durannal, aki második lehetőségét kihasználva 2:1

A

West Ham nem tudott választ találni – még Soucek sem nagyjából három méterről (90.+7). Maradt az idegenbeli győzelem a Villa számára, amely szombat este a második játéknapon ismét kihívó lesz. Az Arsenal 18.30-kor látogat a Villa Parkba. Pár órával korábban (16 óra) a West Ham a Crystal Palace otthonában igyekszik majd jobban teljesíteni.