vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeMotorsportsNASCAR Charlotte: Christopher Bell nyerte a megszakított versenyt

NASCAR Charlotte: Christopher Bell nyerte a megszakított versenyt

400 körből 249 után – és Kyle Larson sikeres indianapolisi visszatérése után – vége lett Charlotte-ban: zivatar hozta meg a győzelmet Christopher Bellnek

A Charlotte Motor Speedway-en rendezett NASCAR Coca-Cola 600-as futamot vasárnap, alig több mint a táv fele után lefújták. Az ok egy zivatar volt, amely a négy tervezett versenyszakasz közül a harmadik alatt csapott le a 1,5 mérföldes oválra, és szó szerint elöntötte azt

Mivel a teljes versenytáv több mint 50 százaléka teljesítve volt, és az időjárási helyzet javulása órákig nem volt kilátásban, helyi idő szerint 23.30-kor (MESZ 5.30) kétórás várakozás után született meg a döntés, hogy a futamot lefújják.

A megszakított versenyen a győzelmet Christopher Bell (Gibbs-Toyota) szerezte meg. Ő nyerte a második versenyszakaszt (2. szakasz), és a törlés időpontjában a harmadik szakaszon is vezetett. Ez Bell második győzelme a 2024-es szezonban Phoenix után.

Brad Keselowski (RFK-Ford) a második, William Byron (Hendrick-Chevrolet) pedig, aki az első versenyszakaszt (1. szakasz) megnyerte, a harmadik helyre került. Negyedik lett Tyler Reddick (23XI-Toyota), aki a mezőny végéről kellett, hogy induljon, mert autója szombaton megbukott a műszaki ellenőrzésen.

Ty Gibbs (Gibbs-Toyota) fiatal pályafutása során először indult a pole pozícióból a NASCAR legfelsőbb osztályában. Mellette William Byron állt az első sorba, míg Hendrick-csapattársa, Kyle Larson a tizedik helyre kvalifikálta magát szombaton.

Larson azért maradt le a vasárnap esti, Charlotte-ban rendezett futam rajtjáról, mert befejezte a négy órával elhalasztott Indy 500-at, és végül a P18. helyen ért célba, miután a boxutcában történt gyorshajtásért későn kapott büntetést. Ekkor a Coca-Cola 600 Charlotte-ban már a második futamszakaszban volt a négyből.

A charlotte-i futam rajtjánál Justin Allgaier volt Larson cserepilótája a 5-ös Hendrick-Chevroletben. A pilótacsere miatt a rajtrács hátsó helyéről kellett indulnia. Mielőtt azonban a 600 mérföldes verseny véget ért volna, Larson légi úton érkezett a Charlotte Motor Speedwayre, ahogy egy héttel korábban az Indy 500 kvalifikációs és a NASCAR All-Star versenyen North Wilkesboróban megrendezett kettős versenyen is.

A charlotte-i négy versenyszakasz közül a harmadikban, amikor Allgaier már a P13-ra lépett előre, Larsonnak kellett volna átvennie a pilótafülkét egy sárga időszak alatt. Erre azonban nem került sor, mert a sárga fázis, amely alatt Larson a pályára érkezett, egy zivatar miatt piros fázisba váltott át.

A piros fázis pedig végül idő előtt véget vetett a futamnak. A végeredményben a P13-as pozíciót Justin Allgaier szerezte meg. Shane van Gisbergen (Kaulig-Chevrolet) és Jimmie Johnson (Legacy-Toyota) egyaránt az élmezőnyben végzett, a 28., illetve a 29. helyen.

A 2024-es NASCAR-kupa naptárának következő állomása jövő vasárnap (június 2.) a St. Louis-i Gateway Motorsports Parkban található World Wide Technology Raceway 1,25 mérföldes oválpályája lesz.