kedd, szeptember 17, 2024
HomeMotorsportsMotoGP Sprint Misano 1: Martin győzött - Morbidelli először a Pramac színeiben...

MotoGP Sprint Misano 1: Martin győzött – Morbidelli először a Pramac színeiben a top 3-ban

Míg a Pramac versenyzője, Jorge Martin rakétarajt után megnyerte a misanói sprintet, csapattársa, Franco Morbidelli először végzett a top 3-ban a Ducatinál

Jubileum a Pramac-Ducati táborában a 2024-es MotoGP szezon San Marinó-i Nagydíjának sprintje után Misanóban! A világbajnokságot vezető Jorge Martin a negyedik helyről elért győzelmével 26 pontra növelte előnyét a 2024-es MotoGP tabella élén. Pramac-csapattársa, Franco Morbidelli a harmadik helyen végzett, és először jutott be a top 3-ba Ducatival

13 kört kellett teljesítenie szombat délután a Misano World Circuit Marco Simoncellinek. Jorge Martin, aki a célegyenesben a címvédő riválisát, Francesco Bagnaia-t (Ducati) utasította maga mögé, így nyilatkozott: „Végre újra győztem! Szuper boldog vagyok! Arra számítottam, hogy ‘Peccóval’ tudok majd harcolni, de ilyen rajtra nem számítottam”.

A második helyen célba érő Bagnaia bevallotta: „Egyáltalán nem vagyok boldog! Megpróbáltam, de Jorge keményen fékezett. A rajt katasztrófa volt, mert elvesztettem az első pozíciót. Onnantól kezdve nagyon nehéz volt. Dolgoznunk kell a rajton, és holnap jobb formában kell lennünk.”

Franco Morbidelli természetesen sokkal boldogabb a Pramac csapat szolgálatában és Ducatival elért első top 3-as helyezése után: „Igen, ez egy nagyon pozitív két nap volt. Reméltük és vártuk az ilyen eredményt és teljesítményt. Misano a megfelelő hely erre” – mondta az olasz, aki nehéz éveket élt át a Yamaha gyári csapatánál.

Jorge Martin rögtön a rajtnál felülmúlja a VR46-os triót

Megfelelő módon a VR46 akadémia három versenyzője indult az első sorból Valentino Rossi hazai pályáján. A címvédő Francesco Bagnaia a Q2-es legjobb idejének köszönhetően a pole-ból indult. Mellette az első sorban Franco Morbidelli és Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) állt. Az első kanyarban azonban a VR46-os trióból senki sem volt az élen.

A második sorból Jorge Martin nyerte a rajtot. A világbajnoki éllovas azonnal átvette a vezetést. Bagnaia volt a második, Morbidelli a harmadik. Bezzecchi viszont egy rossz rajt után Brad Binder (KTM) és Pedro Acosta (Tech3-GasGas) mögé esett vissza

A második körben történt az első baleset, amelyben Fabio Di Giannantonio volt érintett. A VR46 Ducati versenyzője a pálya utolsó előtti kanyarjában (14-es kanyar) bukott, és a mezőny végére esett vissza. Nem sokkal később csapattársa, Marco Bezzecchi is bukott. Ellentétben „Diggiával”, aki kezdetben folytatta, mielőtt a boxban feladta volna, „Bez” a helyszínen kiesett. a kvalifikációs bukás után: Marc Marquez még mindig az első 5-ben végez

A rövid, 13 körös táv felénél a P8-ból induló Enea Bastianini (Ducati) már régen feljött a P4-re, és nyomást gyakorolt a top 3-ra. Marc Marquez (Gresini-Ducati), aki a kvalifikációs bukás után a P9-ről indult, nem lépett előre ilyen gyorsan. A sprint felénél a hetedik helyen jegyezték.

A táv második felében Marquez megtalálta az utat a KTM gyári versenyzője, Brad Binder mellett. Nem sokkal a vége előtt pedig Pedro Acostát is megelőzte, közvetlenül a gyors Curvone kanyar után a hátsó egyenesben. Az élen eközben Jorge Martin nem hagyott kívánnivalót maga után.

Martin 1,5 másodperccel nyert „Pecco” Bagnaia előtt. A harmadik helyet Franco Morbidelli szerezte meg, akinek sikerült szorosan maga mögött tartania Enea Bastianinit. Marc Marquez az ötödik helyen zárta a top 5-öt

Három KTM-pilóta az első 8-ban

Pedro Acosta, Brad Binder és Jack Miller révén három KTM RC16-os került a legjobb 8 közé, Fabio Quartararo (Yamaha) pedig megszerezte az utolsó világbajnoki pontot. A KTM vadkártyás indulója, Pol Espargaro a P15-ös rajtszámmal maradt le a pontokról, ahogy Alex Marquez (Gresini-Ducati; 10.) és a mezőny mind a négy Aprilia-pilótája is.

A legjobb helyen ismét az LCR-csapat Honda-pilótája, Johann Zarco végzett, ezúttal a P14-es pozícióban. A Honda vadkártyás indulója, Stefan Bradl nem sokkal a rajt után a boxban feladta a sprintet.

A Honda gyári versenyzője, Joan Mir pedig ezúttal nem is állt rajthoz. A 2020-as MotoGP világbajnok (akkor még a Suzukin) gyomor-bélgyulladással küzd, és a 2024-es MotoGP-naptár két misanói hétvégéje közül az elsőt teljesen kihagyja.

A 2023 óta megszokott módon a szombati sprint volt az első a hétvégi két MotoGP-futam közül. A fő futam – a sprintnél kétszer hosszabb távot teljesítő nagydíj – vasárnap 14:00 órakor kezdődik. A San Marinó-i nagydíj esetében Misanóban, a vasárnapi táv 27 körös lesz.