„Mitro lángol”: Mitrovic bekapta a gólrekordot

Alekszandar Mitrovics zsebében van az újabb mérföldkő: a Fulham FC támadója szerdán betalált a Peterborough United ellen, így már zsebében van az egy szezonban szerzett legtöbb gól egyetlen bajnoki rekordja

Alekszandar Mitrovics fejjel olyan gólokat lő, amelyek beíródnak a történelembe: Miután majdnem három hónappal ezelőtt az utolsó percben a Portugália elleni világbajnoki döntőbe vezette hazáját, a szerb február 12-én a Hull City elleni 1-0-s győzelem alkalmával fejjel beállította a bajnokságban a legtöbb gólt egy bajnoki szezonban elért gólrekordot is. A Fulham támadójának ez volt a 31. gólja a szezonban – ennyit csak Ivan Toney szerzett eddig a Championship történetében.

A Brentford támadója azonban csak a tavalyi szezon 46. és egyben utolsó játéknapján állította be ezt a határt. Mitrovicnak viszont a Hull-meccs után 16 meccse volt hátra ahhoz, hogy egyedüli rekorder legyen. A kvótáját tekintve kétségesnek tűnt, hogy a csatárnak ennyi meccsre lesz szüksége – aztán mégsem,

Mitrovic az előléptetést tűzte ki célul

Noha Mitrovic a múlt szombati, Huddersfield Town elleni hazai mérkőzésen (1-2) üresen maradt, most eljött az idő. A 27 éves játékos 32. gólját szerezte a szezonban a Peterborough United ellen, egy büntetőt értékesítve 1-0-ra (28. perc). A 62. percben a 33. gólt is ő szerezte.

A Fulhamben gyakran éneklik a „Mitro lángol” dalt, különösen, ha a bravúros szerb gólt szerez – és a mostani szezonban minden bizonnyal azon fog dolgozni, hogy tovább növelje rekordját, különösen, hogy a londoniaknak szükségük van a góljaira a nagy cél, a feljutás megvalósításához.

Jelenleg jól állnak a dolgok, a harmadik helyezett Bournemouth előtt tizenegy pont az előny – és a Fulhamnek még egy meccsel több van a kezében.