„Mint a zombik”: A Seawolves edzője dühös a másodosztályú klub kupakiesése miatt

A Rostock Seawolves lett az első Bundesliga-csapat, amely kiesett a BBL-kupából. Az új edző, Przemyslaw Frasunkiewicz nagyon bosszús volt a HAKRO Merlins Crailsheimnél elszenvedett 77:79-es vereség után

„Már az első negyedben elvesztettük a mérkőzést. Időnként úgy néztünk ki, mint a zombik” – mondta dühösen a lengyel. „Úgy tűnt, mintha nem számítottunk volna kemény meccsre.”

A Crailsheim az első félidőben a tempójával felőrölte a Seawolves csapatát, a hazaiak pedig 15 támadólepattanót csíptek el. Segített, hogy a Rostock centere, Godwin Omenaka csak tizenegy percet volt a pályán, és a harmadik negyedben faultolták.

Mégis úgy tűnt, hogy a Rostock a nagyszünet után felzárkózott. Robin Amaize hármasával a vendégek szereztek vezetést, míg a Wizards 6:30 percig egyetlen mezőnykosarat sem tudott szerezni. Ezután azonban Omenaka kiharcolt egy faultot, a Rostock pedig a negyedik negyed nagy részében kislabdára váltott, így a Crailsheimnek nyílt utak nyíltak a kosárhoz.

„Nem szokványos a kosárlabdában”: A Crailsheim ünnepel

A jobb második félidő ellenére Frasunkiewicz edző különösen a csapat elkötelezettségét kritizálta. „Olyan dolgokban voltak jobbak, aminek semmi köze a tehetséghez. Nem azt mondom, hogy nincs tehetségük, de küzdöttek”. Szerinte csapata mentálisan nem volt felkészülve erre a mérkőzésre aznap este.

A Crailsheim tehát annak ellenére győzött, hogy 31 hármasából mindössze hármat süllyesztett el. „Olyan dolgokat csináltunk, amelyek nem szokványosak a kosárlabdában” – mondta elragadtatva a Merlins vezetőedzője, David McCray. „Keményen és minden labdáért küzdöttünk, jól védekeztünk és mindent beleadtunk. Büszke vagyok a csapatomra. Ez egy nagyon jó szezonkezdet számunkra.”

A BBL-ből kiesett klub most jutalomként október 12-én vagy 13-án az Alba Berlin elleni összecsapásra számíthat. A Rostock ezzel szemben teljes mértékben a bajnokságra koncentrálhat, a Seawolves jövő szombaton a Syntainics MBC idegenbeli mérkőzésével kezdi az új szezont.