csütörtök, október 3, 2024
HomeFootballMessi remekel: az Inter Miami nyerte a Szurkolói Pajzsot

Messi remekel: az Inter Miami nyerte a Szurkolói Pajzsot

Az Inter Miami először nyerte meg a Supporters’ Shieldet. A bajnok Columbus Crew 3:2-es legyőzése után még egy MLS-rekord is van a tarsolyban. Lionel Messi remekelt – különösen a szünet előtt

Lionel Messi újabb címet szerzett, még ha nem is ez a legfontosabb, amit ebben a szezonban megcélzott. Az Inter Miami a regnáló bajnok Columbus Crew otthonában aratott 3:2-es idegenbeli győzelmével biztosította be a Supporters’ Shieldet, mint az alapszakasz legjobb csapata két játéknap előtt.

Messi pedig ismét kulcsszerepet játszott. A 45. percben a büntetőterület szélén egy magas passzt irányított ügyesen és egy kis szerencsével, hogy megverje Patrick Schulte-t a kapuban. A hosszabbításban pedig 2-0-ra alakította az eredményt: egy fél balról elvégzett szabadrúgást hatalmas bal lábbal a fal fölött egyenesen a hálóba pöccintett. A 37 éves játékos 17 mérkőzés után már 17 gólnál és 15 asszisztnál jár

Belső kapus védi a késői büntetőt

A Kolumbusz közvetlenül a szünet után Diego Rossi révén csökkentette a hátrányt (46′), majd Cucho büntetőjének köszönhetően (61′) ismét visszajött a meccsbe, miután Luis Suarez szezonbeli 18. góljával (48′) 3-1-re alakította az Inter javára az állást. Két jelenet azonban végül megtörte a házigazdák hátát: előbb a Crew védője, Rudy Camacho kapott sárga lapot nem sokkal a 2:3 után (63′), majd Drake Callender kapus Cucho második büntetőjét is hárította (84′), ezzel – zsinórban három döntetlen után – megmentette a három pontot a Miaminak.

A Columbus, amely a Miamihoz hasonlóan már régen kvalifikálta magát a rájátszásba, már nem tudja kiszorítani az Intert a keleti konferencia éléről. „Elértük a céljainkat, de az igazság az, hogy arra koncentrálunk, hogy december 7-én ott legyünk” – mondta Gerardo Martino, az Inter edzője az MLS-kupa döntőjére tekintve. „A mai nap csak egy kis lépés volt.”

Messi & társai pontrekordra törnek – Reus lemaradt a 3:1-ről

Ez azonban a végéig biztosítja csapatának a hazai pálya előnyét a rájátszásban, amely október utolsó hétvégéjén kezdődik a legjobb három közé jutás módjára. A Toronto FC (A) és a New England Revolution (H) elleni hátralévő előselejtezős meccseken legalább egy rekord a tét: két győzelemmel a Miami egy ponttal felülmúlná a New England 2021-es pontrekordját (73)

A nyugati konferenciában a Los Angeles Galaxy a rájátszásba jutás küszöbén áll. Riqui Puig duplájának köszönhetően az L.A. a szünetben még hátrányban lévő Colorado Rapids otthonában nyert 3:1-re – igaz, a sérüléssel hiányzó Marco Reus nélkül. Greg Vanney edző kifejtette, hogy az ex-dortmundi játékos állapotát napról napra kell majd felmérni