kedd, július 2, 2024
HomeFootballMessi és Scaloni edző nélkül: Martinez bebetonozta Argentína tökéletes csoportkörét

Harmadik meccs, harmadik győzelem: Argentína a szupersztár Lionel Messi és edzője, Lionel Scaloni hiánya ellenére is hibátlanul rohamozta meg a Copa America negyeddöntőjét Peru ellen. Helyette Lautaro Martinez került reflektorfénybe

Argentína már két mérkőzés után továbbjutott a negyeddöntőbe, de a világbajnokok a Miami Hard Rock Stadionban Peru ellen aratott 2-0-s győzelemmel tökéletesen zárták a Copa America csoportkörét. Méghozzá a két Lionel hiánya ellenére.

A szupersztár Lionel Messi a Chile elleni második csoportmeccsen (1:0) elszenvedett combsérülése miatt hiányzott. A címvédő csapatkapitánya ezért pihent, miután a negyeddöntőbe jutásuk már az utolsó mérkőzés előtt eldőlt. Scaloni edző pedig azért nem ülhetett le a kispadra, mert a CONMEBOL felfüggesztette, mivel csapata az utóbbi mérkőzéseken többször is későn tért vissza a félidőből.

Paredes nem talál be a pontrúgásból, de Martinez betalál

Scalonit Walter Samuel segédedző váltotta, Messi helyét Lautaro Martinez vette át a pályán. Miután a szünet előtt Argentína nehezen lendült játékba a peruiak ellen, és 0-0-s állással vonult a félidei szünetre, a második félidőben Martinez nyitotta a gólok sorát, és 1-0-ra alakította az állást (47′). Angel di Maria egy szép kombinációt fejezett be a középpályán keresztül egy pontos passzal Martineznek, aki a kapu előtt volt, és megtartotta az idegeit, hogy befejezze.

Leandro Paredes a 72. percben kézilabdás büntetővel a kapufát találta el, de ez semmit sem változtatott a világbajnok győzelmén. Ehelyett Martinez négy perccel a vége előtt egy hosszú passzból leadott dobbantással 2-0-ra alakította az eredményt. Az Inter Milan gólvágója így pontveszteség és kapott gól nélkül pecsételte meg a tökéletes csoportkört.

Még mindig kérdéses, hogy Messi a negyeddöntőben újra bevethető lesz-e. Bár a 37 éves játékos fokozatosan javul, az argentinok „továbbra is hallgatni fognak rá és az orvosokra”, ahogy Samuel mondta Messivel kapcsolatban.

A kanadaiak is folytatják

Az argentinok mellett a dél-amerikai bajnokságon először vendégeskedő Kanada is továbbjutott a következő körbe. A kanadaiaknak a Chile elleni 0-0-s döntetlen is elég volt ahhoz, hogy az A csoport második helyén végezzenek.