Mehlem debütáló gólja ellenére: Röhl elvette Walter első esélyét a bajnoki címre

Danny Röhl nyerte a német edzőpárbajt Tim Walter ellen a Ligakupában szerda este. A Sheffield Wednesday 2-1-es idegenbeli győzelme megtisztelte az új szezon kezdetét

Danny Röhl, a Flick korábbi segítője az FC Bayernnél és a német válogatottnál, álomszerűen kezdte az új versenyszezont. Röhl második győzelmét ünnepelhette második mérkőzésén a Sheffield Wednesdayvel, amelyet a 35 éves játékos az előző szezonban szenzációsan a kiesés felé vezetett.

Múlt vasárnap a Sheffield a Plymouth Argyle elleni 4-0-s hazai győzelemmel meglepetésre a tabella élére lépett a Championship nyitányán. Ezt követte szerda este a Ligakupa első fordulójában a bajnoki rivális Hull City elleni 2-1-es idegenbeli győzelem.

A Hull Cityt nyár óta éppen Tim Walter edzi. A korábbi HSV-edzőnek a szezon elején éppen a Bristol City elleni hazai vereséget (1:1) sikerült elhárítania – egy, a hosszabbításban értékesített büntetőnek köszönhetően.

Ezen a szerdai napon Walter és a Hull mégiscsak lebukott. A Tigrisek kevesebb, mint 30 másodperc után hátrányba kerültek, amikor a Sheffield nyáron szerződtetett új szerzeménye, McNeill (aki a Manchester Unitedtől érkezett) álomszerűen kezdte debütálását új klubjában, és a léc alá lőtt.

Kegyetlen hiba a Hull kapusától, Racioppitól

A hazaiak azonnal dolgoztak a válaszon, és a kilencedik percben meg is találták: Mehlem, a szintén új szerzemény, megszerezte első gólját. A korábbi Darmstadt-játékos, aki korábban Walter alatt játszott, bölcsen használta a testét, és a jobb felső sarokba pöckölte a labdát.

A következő égbekiáltó hiba azonban már a tizedik percben 2-1-re alakította az állást: a Hull kapusa, Racioppi a saját büntetőterülete előtt egy hátrapasszból elhibázta a labdát, így McNeillnek már csak az üres kapuba kellett vágnia a labdát. A végéig maradt a szűkös idegenbeli győzelem, Röhl pedig megtagadta Walter első – bár irreális – esélyét a bajnoki címre

A Hull szombaton (16:00) igyekszik jóvátenni a hibáját, amikor a Plymouthhoz utazik, amelyet a Sheffield Wednesdaytől kapott ki a szezon elején. A Sheffield célja, hogy másnap (13 óra) az AFC Sunderland otthonában tökéletes rajtot vegyen