csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeFootballMegszakad Ancelotti csütörtöki szériája: a Real is elcsúszott a Gran Canarián

Megszakad Ancelotti csütörtöki szériája: a Real is elcsúszott a Gran Canarián

A Real Madrid az új szezon második idegenbeli meccsén is pontot vesztett – és máris lemaradt a rivális Barcelona mögött. A fehérek még a vereséghez is közel jártak Gran Canarián

A tavalyi szezon legjobb idegenbeli csapata (44 pont, 13/5/1) csúnyán megbotlott idegenben az új La Liga-szezon kezdetén. A Mallorca elleni 1-1-es döntetlent a bajnoki nyitányon egy kijózanító 1-1-es döntetlen követte csütörtök este a Gran Canarián. A Las Palmas szenvedős teljesítménnyel érdemelte ki a pontot.

Carlo Ancelotti számára véget ért egy sorozat: Európa topligáiban még egyetlen edzőnek sem sikerült csütörtökön öt győzelmet aratnia 100 százalékos sikerrel.

Az Estadio Gran Canarián az olasz összesen négy változtatást hajtott végre a Real Valladolid elleni 3-0-s győzelemhez képest: Vazquez és Mendy kapta a hátvédek posztját, a veterán Modric a középpályán kezdett, Brahim Diaz pedig a támadóhármasban kapott elsőbbséget.

E kvartettből azonban egyik sem tudott igazán meggyőző teljesítményt nyújtani. A Real különösen védekezésben volt sebezhető az első félidőben. Erre a legjobb példa az ötödik percben volt, amikor Rüdiger, Tchouameni és Eder Militao nem találták a párharcokat – Moleiro pedig 1:0-ra alakította az esélytelenebb

számára.

McBurnie kihagyja a második gólt

Röviddel később akár 2-0 is lehetett volna, de a csatár McBurnie az ötméteres körzetben a labda mellé lépett (10.). A Real első igazán veszélyes megmozdulása Fede Valverde szabadrúgása volt, amit a Barcelona korábbi kapusa, Cillessen kotorta ki a sarokból (25.).

A meccs legnagyobb esélye tulajdonképpen Rüdiger előtt adódott, aki a második sorból próbált szerencsét kétségbeesetten, és Cillessent mentésre kényszerítette (38′).

A cserék után Ancelotti friss arcokat hozott be Rodrygo és Fran Garcia személyében. És a Real valóban más arcát mutatta. A regnáló Bajnokok Ligája-győztes alig alakított ki tiszta helyzeteket. Ehelyett Sandro lábában volt a 2:0, de éles szögből mellé lőtt (55′). Az ellentámadásból Vinicius Junior fejelt fölé (56′).

A Real szerencsére még a záró húsz perc kezdete előtt egyenlített: Alex Suarez kezéről sajnos lepattant a labda, az ezt követő büntetőt pedig Vinicius Junior jéghideg pontossággal értékesítette (69′). Aki arra számított, hogy a Blancók támadólag lépnek fel, az csalódott

Vitius csak rövid időre sokkolja a Realt

A gyenge Mbappé előtt adódott a legnagyobb lehetőség egy rövid szóló után a büntetőterületen belül, de jobbal mellé lőtt (85′). A Realnak még szerencséje is volt, hogy nem maradt nulla ponttal: Viti látványos gólját a jobb sarokba lőtte, de les miatt nem adták meg (88′).

A végén kijózanító 1-1-es döntetlen született a Real számára, amely már négy ponttal előzi meg az ősrivális Barcelonát, amely eddig jól tartotta magát Hansi Flick irányításával. Annál inkább a Real vasárnap esti második hazai meccsére kell koncentrálni a Real Betis ellen. A Las Palmas ugyanezen a napon (17 óra) a Deportivo Alaveshez látogat