péntek, szeptember 27, 2024
HomeBasketballMegasztárcsapás után happy end: Saraf és Jessup győzelemre emelte az Ulmot Lengyelországban

Az

Ratiopharm Ulm a véghajrában energikus teljesítményt nyújtva megszerezte a győzelmet az EuroCup szezonnyitó mérkőzésén. Az ulmi csapat hosszabbítás után 96:93-ra győzött a lengyel bajnok Trefl Sopot otthonában

Az este embere Justinian Jessup volt, aki két másodperccel a hosszabbítás vége előtt a meccs hatodik hárompontosával szerezte a döntő pontokat. Az amerikai 20 pontjával (7/14 FG) egyben a vendégek legjobb pontszerzője is volt, akik szinte az egész 40 perc alatt hátrányban voltak.

Ty Harrelson vezetőedző csapata azonban energikus játékkal megfordította a mérkőzést. 21 másodperccel a vége előtt az Ulm a nyitó percek óta először vette át ismét a vezetést, amikor Ben Saraf gyorsindításból varázsolt, és a teljesen szabaddá vált Alfonso Plummert egy lay-upra etette. Plummer azonban nem sokkal később hatalmasat hibázott, amikor a lepattanót ugyan megszerezte, de aztán az ellenfélnek dobta a labdát, így a Sopot hosszabbításra küldhette a meccset.

A sokkoló pillanat ellenére az Ulm ott is kitartott, és egy nagyrészt gyenge teljesítmény ellenére is győzelmet vitt haza. Saraf 17 ponttal (7/17 FG) és tíz assziszttal dupla-duplát produkált, de többször is elvesztette a labdabirtoklást, főleg az első három negyedben, mielőtt az izraeliek az utolsó 15 percben átvették volna a meccs irányítását. A másik fiatal, Noa Essengue (18, 7/11, 6 lepattanó) is jó meccset játszott

Ben Saraf bekapcsolja a negyedik negyedben

Mégis sokáig nagyon döcögött a játék. A vendégek sokáig nem találták a játékukat, főleg támadásban, és csak az első negyedben 32 pontot kaptak. Egyszerű faultok és koordinációs problémák sok könnyű pontot adtak a lengyel klubnak, amely a meccs előrehaladtával többször is képes volt tűpontosokat szerezni a hárompontos vonalról.

Az sem segített a 2023-as német bajnoknak, hogy a Sopot a második játékrészben mindössze kilenc pontot tudott összekaparni. A dunai svábok 15 hármasukból mindössze hármat dobtak be az első 20 percben. Jessup volt az egyetlen játékos, aki betalált az első félidőben, a többiek 0/10-et dobtak.

Mivel azonban a lengyelek is egyre több hibát vétettek és felesleges eladásokat engedtek a játékrész előrehaladtával, az egykor kétszámjegyű hátrány mindössze három pontra apadt (38:41). A vendégek azonban továbbra sem találták a ritmust. Sok minden darabos maradt, és Tommy Klepeisz és Karim Jallow hiánya egyértelműen érezhető volt. Alig akadtak könnyű pontok a zónában, miközben a Sopot ismét bemelegedett. A meccs csak akkor fordult meg, amikor Saraf többet hajtott a kosárhoz, és a védekezés is fokozta az intenzitást.

Az Ulm szombaton játszik először otthon, majd a BBL második játéknapján 18:30-kor a FIT/One Würzburg Baskets ellen lép pályára. Az EuroCupban jövő kedden szintén hazai meccs következik. A vendég a Joventut Badalona lesz, amely az első játéknapon Patrick Beverley és a korábbi ulmi játékos Bruno Caboclo vezérletével legyőzte a Hapoel Tel-Avivot.