csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeFootballMbappé köszönetet mond öltözőszomszédjának - és tanulni akar Viniciustól

Mbappé köszönetet mond öltözőszomszédjának – és tanulni akar Viniciustól

Kylian Mbappé megszerezte első bajnoki gólját a Real Madridban, a támadó megkönnyebbülése pedig óriási volt. De vajon tényleg megütötte-e ő és a Real a főnyereményt?

Kylian Mbappé tudta, kinek kell először köszönetet mondania az öltözőben. A francia szekrénye praktikusan amúgy is Fede Valverde szekrénye mellett van, ahogy azt a meccs után elárulta. Az uruguayi ugyanis a Real Betis ellen (2:0) egy hátsó sarkos beadással előkészítette őt, így Mbappé megszerezhette első gólját a La Ligában. „Azt mondtam neki: ‘Köszönök mindent’” – árulta el Mbappé.

A nyomás meccsről meccsre, sőt percről percre nőtt, míg végül a 67. percben feloldódott. Ez egy „nagyszerű pillanat” volt Mbappé számára. „Reméltem, hogy gólt lövök ebben a mitikus stadionban, a világ legjobbjában” – mondta a 25 éves játékos, aki a gólképtelensége ellenére érzi a klub bizalmát: ”Az emberek nagyon szeretnek engem, még akkor is, ha még nem lőttem gólt. Három meccs gól nélkül sokaknak nem sok. Nekem viszont sok”.

A végén tulajdonképpen két gól volt. Vinicius Junior, aki a Las Palmas elleni 1-1-es döntetlen alkalmával büntetőt értékesített, nem kezdett a Betis ellen, így Mbappéra hagyta a nagyszínpadot. Carlo Ancelotti edző külön dicsérte őt a döntéséért: „Ez nagyon önzetlen volt”. Úgy tűnik, nincs fix megállapodás a büntetőkre: „Ez egy kommunikáció, Vini végzi az elsőt, én pedig a másodikat. Az edző szabadságot ad nekünk” – mondta Mbappé.

A Real ki akarta kényszeríteni Mbappé gólját

Azt azonban nem lehetett figyelmen kívül hagyni, hogy a Betis ellen még volt homok a madridiak fogaskerekében. Ahogy a korábbi meccseken, úgy most is csak időnként volt hatékony a csapat támadójátéka, a futóutak pedig gyakran nem voltak célba találók. Mbappé többször elakadt és rossz döntéseket hozott. Csapattársai azonban többször is megpróbálták őt beállítani – néha úgy tűnt, hogy kénytelen volt segíteni őt az első gólja megszerzésében

Vinicius Junior sincs még csúcsformában. A brazil a balszélen néha felesleges cselezésbe keveredett, és többször is meggyűlt a baja a játékvezetővel, így a reklamálásért kapott sárga lap nem sokkal az első gólja előtt senkit sem lepett meg. A beszédes szavú brazilt ezután még ki is küldték. Ugyanakkor peches volt egy lövéssel is, ami a kapufát találta el, és büntetőt ítélt a Realnak. Viniciusnak azonban még várnia kell az első góljára a pontrúgásból

Ceballos hetekre kidől

Szóval nem minden arany, ami fénylik, az arany a fehéreknek. És így a kérdés továbbra is fennáll: Mbappé tényleg jó kezekben van középcsatárként? A francia ismét hangsúlyozta, hogy „mindhárom támadó pozícióban tud játszani, ahogyan azt Párizsban, a Monacóban és a francia válogatottban is tettem”. Az, hogy róla és Viniciusról beszélnek, „normális, két híres játékos vagyunk. Most tőle kell tanulnom, a mozdulataiból, abból, amit szeret a pályán”.

A nemzetközi szünet utáni első mérkőzésen kiderül, hogy a Real valóban beindult-e. A Real Sociedadnál idegenben vár Mbappé & Co. A kezdő XI-ben meglepő módon szereplő Dani Ceballos nem lesz érintett. Ő bokasérülés miatt hat-nyolc hétig nem léphet pályára.

Ancelottinak tehát valami újat kell majd kitalálnia, és már el is mondta, mi lesz a jövőben a fontos. „Következetesebbnek kell lennünk” – mondta az olasz. „Néha egy kicsit el vagyunk maradva a tempótól.”