hétfő, július 1, 2024
HomeMotorsportsLMP2 győztes Jarvis: "Legalább tízszer majdnem összetörtem az autót"

LMP2 győztes Jarvis: „Legalább tízszer majdnem összetörtem az autót”

Nolan Siegel és Bijoy Garg társaságában Oliver Jarvis nyerte az LMP2-es kategóriát a Le Mans-i 24 órás versenyen, de a körülmények mindent megköveteltek a tapasztalt pilótától

Triumph a legnehezebb körülmények között: Fiatal csapattársaival, Nolan Siegel és Bijoy Garggal együtt Oliver Jarvis a United Autosport Oreca 22-es versenyautójával megnyerte az LMP2-es kategóriát a hétvégi Le Mans-i 24 órás versenyen. A 40 éves britnek, aki már négyszer végzett az összesített dobogón Le Mans-ban, 2017 után ez volt a második LMP2-es osztálygyőzelme.

Jarvis elmondta, hogy a 2024-es volt a legnehezebb verseny, amelyen valaha is indult a folyamatosan változó időjárási körülmények miatt. „Legalább tízszer majdnem összetörtem az autót” – mondta a brit az Autosportnak adott interjújában,

„A pálya minden egyes körben változott” – mondta Jarvis. „Száraz volt, aztán esett az eső, és slick gumikon mentünk. Hideg volt, és nem tudtad felmelegíteni a gumikat.” Ezekben a nagyon nehéz körülmények között még a tapasztalt pilóta sem volt mentes a hibáktól, és az utolsó etapjában rövid időre elvesztette az uralmát az autója felett egy sikánban.

„Mindig csak egy apró hiba választ el attól, hogy a falnak csapdosd az autót, így megkönnyebbültem, amikor megláttam a kockás zászlót” – mondta. „Voltak pillanatok, amikor nem voltam biztos benne, hogy nyerünk, vagy a falban kötünk ki.”

Jarvis dicsérte csapata, a United Autosports stratégiáját a verseny során, valamint tapasztalatlan csapattársait: „Újoncként jöttek ide, és győztesként távoztak tőlünk”.

Siegel azt is bevallotta, hogy „nagyon örült”, hogy Jarvis átvette tőle az utolsó két órában, és hogy inkább „a pálya szélén állt, minthogy az autóban üljön”. Az amerikai számára a Le Mans-osztály győzelme azonnal kifizetődött, mivel a McLaren annak idején az IndyCar sorozatban teljes munkaidős pilótává léptette elő.

Garg különleges tűzkeresztséget élt át szombat este, amikor első köreit Le Mans-ban vizes pályán és sötétben kellett teljesítenie. „Határozottan arra gondoltam: ‘Miért kell ezt megtanulnom? „De örülök, hogy sikerült, a pályán maradtam, és jó pozícióban maradtam.”