hétfő, július 1, 2024
HomeMotorsportsLeclerc nem megy át a célvonalon: az elakadásgátló megakadályozza az SQ3 körét

Leclerc nem megy át a célvonalon: az elakadásgátló megakadályozza az SQ3 körét

Miatt nem ért át időben a célvonalon, Charles Leclerc idő nélkül maradt az SQ3-ban – a bokszutcában állt le a motor

Charles Leclerc elmondása szerint az autó leállásgátló üzemmódjának problémája miatt nem tudott időt autózni az SQ3-ban a spielbergi sprint kvalifikáción, ezért csak a tizedik helyről indulhat a szombati sprintversenyen

Nem tudott időt autózni az SQ3-ban, ezért csak a tizedik helyről indulhat a szombati sprintversenyen

Leclerc a bokszutcában riválisai közé sorakozott fel, hogy felkészüljön az egyetlen gyorsasági kísérletére az SQ3-ban, de hirtelen kihúzódott a gyors sávból a Ferrarival, és elengedte Pierre Gaslyt (Alpine).

Kisebb késés után Leclerc követni tudta a mezőnyt a bokszutcából, de nem volt elég ideje arra, hogy időben áthaladjon a célvonalon a gyors köréhez. Leclerc másodpercekkel a kockás zászló leesése után lépte át a lámpákat, és nem tudott egy kört sem teljesíteni.

„Mi a fene történt, srácok?” – kérdezte nem sokkal később versenymérnökét, Bryan Bozzit a rádión. A válaszok a rádiós naplóban olvashatók:

Bozzi:Elakadásgátló üzemmódban vagyunk„.
Leclerc:Igen, köszönöm, de az anti-stall nem tudja leállítani a motort
Leclerc:A motor lemerült. Nem tudom, észrevetted-e, de a motor leállt. A gyújtás kikapcsolt, és újra kellett indítanom az egészet
Bozzi:Megértem. Box, majd a garázsban beszélünk
Leclerc:Kérem, amint kiszállok az autóból tudassa velem, mi volt az.”
Bozzi:Igen, amint beszállsz, megbeszéljük

Leclerc azonban még nem kapott pontos válaszokat, amikor az ülés után a mikrofonok elé lépett: „Nem tudom, mi történt” – mondta a monacói. „A boxutcában voltam, aztán jött az anti-stall, és minden kiment. A csapat azt mondta, hogy majd beszélünk, ha visszaértem a garázsba, de én egyenesen idejöttem az autóból, szóval nem tudom.”

Elméletileg azonban Leclerc még így is célba érhetett volna. A bemelegítő körének második szektorában Leclerc 31,9 másodperces ideje három másodperccel volt lassabb Lando Norrisnál, aki 28,9 másodpercet autózott a repülő körén. Az utolsó szektorban 21,0 másodperces ideje 1,6 másodperccel volt lassabb Max Verstappen 19,4 másodperces legjobb idejénél.

Mivel csak két másodperccel az idő letelte után haladt át a célvonalon, ez lehetséges lett volna – de jó idő valószínűleg nem lett volna

Tény, hogy Leclerc csak a tizedik helyről indulhat a sprintben. Nem tudja, mi lett volna lehetséges a probléma nélkül, de nem hiszi, hogy lehetséges lett volna az élmezőnyben végezni: „Nem voltunk szupererősek, de jobbak voltunk, mint a tizedik hely, szóval ez egy kicsit csalódás” – mondta Leclerc, akinek csapattársa, Carlos Sainz az ötödik helyen végzett.

„Meglátjuk, mi történt, aztán holnap megpróbálunk egy jó sprintversenyt futni” – mondta. „Aztán megpróbálunk visszatérni az élre.”