hétfő, szeptember 16, 2024
HomeLa LigaKülönleges ünnepi gesztus: Bartra letörölte a hosszú szenvedés időszakát

Különleges ünnepi gesztus: Bartra letörölte a hosszú szenvedés időszakát

A La Liga új szezonjának első játéknapján a Real Betis lemaradt az eufóriától fűtött hazai győzelemről: Az andalúziaiak 1-1-es döntetlennel nem bírtak a tavalyi harmadik helyezett Girona ellen. Különleges este volt az ex-dortmundi Bartra számára

A La Liga új szezonja még mindig keresi a győztest. Az Athletic Bilbao Getafe elleni 1-1-es döntetlenjét a Betis és a Girona 1-1-es döntetlenje követte. A csütörtöki második mérkőzés azonban sokkal többet tartogatott.

A Girona, amely kiváló előszezonjának és harmadik helyének köszönhetően indulhat a Bajnokok Ligájában, bátran kezdett a hangulatos Benito Villamarinban. Nem sokkal később azonban a hazai szurkolók először felriadtak a helyükről: Fekir tökéletes szögletét követően a Blindet kicselező Bartra erőteljesen a közeli sarokba fejelte a labdát – 1:0 (6.).

A korábbi dortmundi játékos reakciója a nyitógóljára láthatóan érzelmes volt. Az Achilles-ín műtét a 2023/24-es szezon nagy részébe került, így mindössze három szűkös La Liga-szereplést tudott felmutatni. A dolgok az új szezonban javulni fognak. Bartra azt is tudta, kinek akar köszönetet mondani. A 33 éves középhátvéd a kispadhoz sprintelt, és egy nagy öleléssel köszöntötte José Manuel Alvarez Casadót, a csapatorvost, aki a nehéz időszak alatt mellette állt

Gironának szüksége volt egy pillanatra, hogy megrázza magát. Ekkor azonban Bryan lefülelte Perraud-t és középen megtalálta Herrerát, akinek a közvetlen lövése a kapu fölé szállt (17′). Nem sokkal később a másik oldalon már 2-0 volt a levegőben, de Aitor Ruibal nem tudta megfelelően elhelyezni a lövését egy szép egyest követően (20′).

A Girona a szünet után magasabb fokozatba kapcsolt. A Romába távozó topgóllövő Dovbyk azonban lépten-nyomon hiányzott. Hiányzott a higgadtság. Még Ruiz is, aki a 60. percben csak a kapufát találta el – egy a sok szerencsétlen jelenet közül az olimpiai bajnoktól.

Chimy Avila a kapufát találja el

Betis ismét válaszolt, de Rodri lehetősége nem vezetett a megváltó második gólhoz (63′). Ellenkezőleg: a Girona két jokere megszerezte a várva várt egyenlítést, a 20 éves Almena tökéletes asszisztot adott a 19 éves Misehouy-nak (72′).

A Betis csereként beállt csatárának, Chimy Avilának volt a legnagyobb lehetősége az utolsó negyedórában, de művészi lövése a bal kapufát találta el (74′). A végén azonban maradt az 1-1, újabb döntetlen az andalúzoknak, akik az előszezonban 15 ilyet gyűjtöttek össze – ezt a számot csak az RCD Mallorca múlta felül (16).

Augusztus 25-én mindkét csapat első bajnoki győzelmére hajt majd: A Betis a Deportivo Alavest fogadja, a Girona az Atletico Madriddal játszik.