vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisKrejcikova a wimbledoni döntő előtt: Álmomban sem gondoltam volna erre

Krejcikova a wimbledoni döntő előtt: Álmomban sem gondoltam volna erre

Laura Siegemund páros partnere ott van a wimbledoni egyéni döntőben. Barbora Krejcikova párosban különösen sikeres. A csehnek már van egy nagy egyéni diadala

A wimbledoni döntő Barbora Krejcikova második Grand Slam-döntője: a három évvel ezelőtti francia nyílt teniszbajnokságon aratott győzelme óta elmondása szerint megváltoztatta a játékát. „Mindenben javulnom kellett” – mondta a 28 éves játékos a londoni füves pályás tornán: „Azt hiszem, határozottan jobb lettem a gyorsabb felületeken. Úgy érzem, fejlesztenem kellett a játékomat, mert mindenki más is fejleszti a játékát”. A 2021-es Roland Garroson salakon diadalmaskodott a döntőben az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova ellen.

A párosban elért sikere azt is jelentette, hogy most már a négy legfontosabb tenisztorna egyikén van a következő esélye a címvédésre – mondta Krejcikova. „Azt hiszem, mindenképpen segített, hogy ennyi sikert értem el párosban és vegyesben az évek során. Ez sokat segít az egyéni játékomban. „

Nagy gyűjteménye a páros címeknek

A cseh már három Grand Slam-címet nyert vegyes párosban és hetet párosban. Katerina Siniakova oldalán 2022-ben és 2018-ban megnyerte Wimbledont. Krejcikova most a sváb Laura Siegemunddal játszik együtt. Wimbledonban a páros a negyeddöntőben esett ki, Krejcikova sikeres egyéni elődöntőjét megelőző este.

A cseh a döntőbe jutásért vívott csatában a 2022-es wimbledoni győztest, Jelena Rybakinát győzte le. Siegemund az egyes második fordulójában kikapott a kazahsztáni lánytól, de tiszteletreméltó teljesítményt nyújtott.

A szombati döntőben Krejcikova, a korábbi világranglista második helyezettje a francia nyílt teniszbajnokságon döntős olasz Jasmine Paolinivel találkozik. „Álmomban sem gondoltam volna, hogy itt leszek az egyes döntőjében” – mondta a cseh