kedd, szeptember 17, 2024
HomeTennisKövetkező amerikai diadal New Yorkban?

Következő amerikai diadal New Yorkban?

A női döntő következik a US Openen. Vajon a favorit Aryna Sabalenka győz – vagy Jessica Pegula aratja a következő amerikai diadalt New Yorkban?

Közeledik a női egyes döntője a US Openen: Aryna Sabalenka és Jessica Pegula párbajozik a New York-i koronáért szombat este (közép-európai idő szerint 22:00).

Sabalenka a döntő favoritja. A 26 éves játékos a második helyen áll a WTA-ranglistán, és nemrég az elődöntőben két szettben (6:3, 7:6) legyőzte a helyi hőst, Emma Navarrót.

A kétszeres Australian Open-győztes (2023, 2024) tavaly a döntőben Coco Gauffnak kellett vereséget szenvednie, de most végre a címvédésre hajt.

US Open: Pegula az első Grand Slam-címét akarja

A jelenleg a világranglista hatodik helyén álló Pegula azonban nem lesz könnyű ellenfél. Az amerikai az elődöntőben Karolina Muchovát 1:6, 6:4 és 6:2 arányban győzte le, miután nagy hátrányban volt (1:6, 0:2)

A 30 éves játékos Terrence Pegula amerikai vállalkozó lánya, aki a Buffalo Bills NFL-csapat és a Buffalo Sabre NHL-csapat tulajdonosa is. A 73 éves férfi nemrég a lelátóról szurkolt lányának.

Pegula még mindig Grand Slam-cím nélkül áll, és még soha nem jutott túl a negyeddöntőn. Legutóbb Wimbledonban szerepelt a negyeddöntőben (2023). Most a címvédés a célja, miután honfitársa, Gauff tavaly diadalmaskodott.