szombat, július 6, 2024
HomeTennisKoepfer profi teniszező káromkodik és nyer Stuttgartban

Koepfer profi teniszező káromkodik és nyer Stuttgartban

A párizsi salakpályákról a teniszprofik ezen a héten füves pályára váltanak. Megkezdődik a wimbledoni felkészülés. Dominik Koepfer lendületes – és sikeres – küzdelmet vív Stuttgartban a rajtnál

A Davis-kupa-játékos Dominik Koepfer izgalmas első fordulós mérkőzésen harcolta ki a 16 közé jutást a stuttgarti tenisztornán. A 30 éves fekete-erdei játékos a füves pályás szezon kezdetén 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (8:6) arányban győzte le a magasabban rangsorolt kínai Zhang Zhizhent. Koepfer ellen két meccslabdája volt a harmadik szett tie-breakjében, és a végén egy kis szerencséje is volt.

Koepfer kezdte eleinte jobban a mérkőzést, és az első szettben egy brékkel vezetett. A világranglista 44. helyén álló kínai aztán javított. Koepfer viszont egymás után kétszer is elveszítette az adogatását, és hallhatóan morgott. Amikor már úgy tűnt, hogy csalódás számára, Koepfer visszavágott

Sikeresen kezdődött a wimbledoni felkészülés

A balkezes játékos most már kevésbé volt bosszús, és a döntő szettben 2:36 óra után oda-visszavágó után tökéletesen haladt előre. „Törpeként itt a turnén nem olyan könnyű átvinni az adogatást” – mondta az 1,80 méter magas teniszező. Nagyon érzelmes játékos. „Itthon az ember megpróbál valami pluszt kihozni belőle” – magyarázta a 30 éves játékos, akinek a családja a lelátón nézte a meccset.

Mindenesetre az első meccs füvön sosem könnyű. „Egy-két pont a két tiebreakben. Ott egy kicsit ideges lett” – mondta Koepfer azzal kapcsolatban, hogy ellenfele meccslabdánál kettős hibát adogatott.

Yannick Hanfmann sokkal gyorsabban megbirkózott az első feladatával. A karlsruhei férfinak mindössze 62 percre volt szüksége ahhoz, hogy 6:3, 6:3 arányban legyőzze a Duisburgban wildcardként szereplő Henri Squire-t. Most a tavalyi győztes amerikai Frances Tiafoe ellen vár rá nehéz feladat.

Torna a német első számú játékos lemondása előtt

A stuttgarti 812 235 eurós verseny ismét felkészülési torna az idei angliai Grand Slam füves pályás klasszikusra (július 1-14.). A francia nyílt bajnokság döntőse, Alexander Zverev az első kiemelt a torna tabelláján. A német világelső azonban valószínűleg csak jövő héten, a westfáliai Halléban kezd füvön.

A spanyol Carlos Alcaraz ellen elveszített párizsi döntő után Zverev így nyilatkozott: „Annak az esélye, hogy Stuttgartban játszom, ugyanolyan nagy, mint annak, hogy kiesek és megnyerem a döntőt”.

Az első helyen kiemelt játékos számára a nyitómeccs egy átjárás után csütörtökön volt kiírva. A tavalyi stuttgarti döntős Jan-Lennard Struff kedden (legkorábban 16.30-kor) az olasz Flavio Cobolli ellen lép pályára