szerda, szeptember 18, 2024
HomeFootballKilenc másodperc után piros: Advincula könnyed disszidálása a Bocának

Kilenc másodperc után piros: Advincula könnyed disszidálása a Bocának

Az esélyes Boca Juniors már a 16 között búcsúzott a Copa Sudamericana küzdelmeitől: Az argentinok büntetőkkel nem tudták legyőzni a Cruzeirót – részben azért, mert a korábbi Hoffenheim-játékos Advincula figyelemre méltó disszidenset tett nekik

Péntek este dőlt el a Copa Sudamericana utolsó három negyeddöntőse – és a Boca Juniors meglepő módon nincs köztük. Az első mérkőzésen aratott 1-0-s győzelem után, amelyet a gólszerző Cavani 65 perc után szerzett aranygóljával biztosított be, a tradicionális argentin klub a brazil Cruzeiro ellen bukott el.

Részben azért, mert a mérkőzés nem is kezdődhetett volna kedvezőtlenebbül: Advincula, aki 2013 januárja és júniusa között két Bundesliga-mérkőzést játszott a TSG 1899 Hoffenheim színeiben, a felezővonalon átemelt egy labdát ellenfele fölött, majd utána kergetőzött. A Cruzeiro csapatkapitánya, Romero azonban hamarabb ért oda a labdához, mielőtt Advincula csúnyán rálépett volna a jobb bokájára.

Romero a földön hempergett a fájdalomtól, Advincula pedig azonnal szólt neki, hogy álljon fel újra. Amikor Wilmar Roldan játékvezető a tumultusban nem sokkal később felmutatta Advinculának a piros lapot, az először hitetlenkedve bámult a páholyba, mielőtt elnézésért könyörgött. A 44 éves kolumbiai játékvezető, aki négy világbajnoki mérkőzésen is bíráskodott, azonban kiállt a döntése mellett

Ex-Hamburger Walace növeli

A játékosok kispadjához vezető úton Advincula könnyekben tört ki, és a gondozóinak kellett támogatniuk. Romero szerencsére folytatni tudta a játékot a súlyos találat után. A Boca így emberhátrányba került – és már 21 perc után 2-0-s hátrányban találta magát.

Matheus Henrique már kilenc perc után megszerezte a Cruzeiro első gólját, majd a korábbi hamburgi és hannoveri játékos, Walace a 21. percben 2-0-ra szépített. Gimenez még a szünet előtt 1-2-re szépített a Boca számára (45-3), de a mérkőzés később büntetőkkel dőlt el

A szétlövésben Merentiel volt az utolsó ember, aki értékesítette a büntetőt, így a Cruzeiro – az ex-farkasvárosi William és az ex-nürnbergi Matheus Pereira a kezdő tizenegyben – a negyeddöntőbe jutást ünnepelhette