csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeMotorsportsKiábrándult a Ferrari a fudzsi kvalifikáció után: „Minden a túlélésről szól”

Kiábrándult a Ferrari a fudzsi kvalifikáció után: „Minden a túlélésről szól”

Nem működik a fékfrissítés: a Ferrari csak egy autót juttatott a hiperlágyak közé Fujiban – Japánban minden a kárenyhítésről szól a világbajnoki küzdelemben

Antonio Giovinazzi úgy véli, a Ferrari legfeljebb a „túlélésben” reménykedhet a 2024-es Hosszútávú Világbajnokság (WEC) futamán, miután a két gyári autó nehéz kvalifikációt teljesített vasárnap Fujiban

Giovinazzi a tizenkettedik helyért küzdött a Ferrari 499P 50-es (Fuoco/Molina/Nielsen) is bejutott a Hyperpole-ba, de a 28 éves versenyző szintén nem játszott szerepet a pole pozícióért folytatott harcban, és csak a hetedik helyen végzett a rajtrácson.

A

Ferrari tavaly a Fuji Speedwayen debütáló szezonjában nehezen boldogult, mindkét autó egy körrel a győztes Toyota mögött végzett. Giovinazzi attól tart, hogy az olasz márka újabb frusztráló eredményt szenvedhet el a 4,5 km-es pályára való visszatéréskor.

Arra a kérdésre, hogy magyarázatot adjon a Ferrari gyenge szereplésére a kvalifikáción, Giovinazzi a Motorsport.com Globalnak így nyilatkozott: „Egyszerűen nem volt meg a tempóm. A maximumot hoztam ki belőle, de az autót nehéz volt vezetni a mai kvalifikáción.”

„Nem [jó] rajtpozícióból indulunk, de ez egy hosszú verseny, szóval meglátjuk, mire leszünk képesek holnap. Nem volt az a tempó, amit Austinban mutattunk. Ez jobb volt. Valamiért tavaly is küszködtünk itt, és ez idén is így van. Ez nem a mi pályánk.”

Teszi hozzá: „Sok olyan autó van, amelyik jobb nálunk: BMW, Alpine, természetesen a Toyota és a Porsche, szóval nehéz verseny lesz a holnapi. Túl kell élnünk, és meglátjuk, hol leszünk a végén.”

A Ferrari 50-es Ferrarival a bajnokság második helyén, a negyedik helyet szerezte meg a rajtrácson Kamui Kobayashival a volánnál.

Fuoco szerint a Ferrari célja az kell legyen, hogy felvegye a harcot a legközelebbi címvédő riválisokkal, hogy a lehető legjobb pozícióba kerüljön a novemberi bahreini szezonzáróra.

„Mint mindig, most is azért vagyunk itt, hogy a maximumot hozzuk ki magunkból, holnap pedig harcolni akarunk” – tekint előre. „Szerencsére a riválisok, akik velünk együtt küzdenek a bajnoki címért, pont előttünk vannak. Megpróbálunk velük harcolni, ha lesz rá lehetőségünk.”

Arra a kérdésre, hogy mi lenne jó eredmény a Ferrari számára vasárnap, Fuoco így válaszol: „A túlélés. Próbáljunk meg az első ötben végezni. Amikor megkérdezték, hogy ez reális-e, hozzátette: „Nem igazán, de mindig megpróbáljuk.”