vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeBasketballKezdődik a rájátszás: az Alba szétzúzta a Bonnt - a 99ers legyőzte...

Kezdődik a rájátszás: az Alba szétzúzta a Bonnt – a 99ers legyőzte a Vechtát

A rájátszás mérkőzéseit lejátszották, pénteken pedig megkezdődött a BBL rájátszása. Az Alba jól kezdett a Bonn ellen, míg a Chemnitz este a Rasta Vechta ellen nyert

Az Alba Berlin és a Niners Chemnitz is sikerrel kezdte a német kosárlabdaliga rájátszását. A Berlin péntek este 7071 néző előtt, hazai pályán egyértelmű 94:68 (41:31) győzelmet aratott a Telekom Baskets Bonn ellen a negyeddöntő első mérkőzésén. A Chemnitz 83:77 (42:34) arányban diadalmaskodott a Rasta Vechta ellen.

Az Alba és a Chemnitz így 1:0-ra vezet a best-of-five sorozatban, a két csapat következő mérkőzéseit vasárnap rendezik. A Berlin és a Chemnitz ismét hazai pályán játszik, mielőtt a harmadik mérkőzésen jövő kedden Bonnba, illetve Vechta Vechta városába utazik.

A berlini mérkőzés nagyon döcögősen indult, és eleinte nem volt igazi ritmus. Mindkét oldalon a védősorok domináltak. A hazaiak túl sok eladott labdát engedtek el az elején, és túl sok dobást hagytak ki. Azonban egy 10:0-s futással közvetlenül a félidő előtt az Alba kétszámjegyű előnyre tett szert a szünetben

A hazaiak a szünet után zökkenőmentesen ott folytatták, ahol abbahagyták. A Bonn továbbra is fizikálisan védekezett, de a Berlin növelni tudta előnyét. Az Alba magabiztosan hozta a mérkőzést, és még néhány alapemberét is kímélni tudta. A legjobb pontszerzők a berlini Matt Thomas volt 18 ponttal és a bonni Noah Kirkwood (14).

Chemnitz elhúzott a harmadik negyedben

A két meglepetéscsapat, a Chemnitz és a Vechta kezdetben szemtől szembe vívott párharcot. Az Európa Kupa-győztes Chemnitz azonban jobban védekezett, és a befejezésekben is jobb volt az újonnan feljutott Vechta. Ennek eredményeként a szászok a harmadik negyedben elhúztak. A Vechta azonban nem adta fel, és egy erős utolsó negyedet produkált. A végén a Niners megmentette a győzelmet. A legjobb pontszerzők Deandre Lansdowne (Chemnitz/22) és Tommy Kuhse (Vechta/18) voltak.

Alba Berlin – Telekom Baskets Bonn 94:68 (17:14,24:17,27:20,26:17)

Pontok Alba Berlin: Thomas 18, Thiemann 12, Brown 10, Hermannsson 10, Mattisseck 8, Delow 7, Wetzell 7, Rapieque 6, Schneider 5, Nikic 4, Olinde 4, Koumadje 3.
Telekom Baskets Bonn: Kirkwood 14, Watson Jr. 12, Pape 11, Kennedy 9, Fobbs 8, Frey 7, Sengfelder 4, Flagg 3