szerda, július 3, 2024
HomeFootballKésői dráma után kiesett Mexikó - Venezuela megállíthatatlan

Késői dráma után kiesett Mexikó – Venezuela megállíthatatlan

Ecuador 0-0-s döntetlennel kiejtette Mexikót a Copa Américáról, így a negyeddöntőbe jutásért Argentínával csap össze. A csoportgyőztes Venezuela lett, akik továbbra is nagyot játszanak

A Copa America máris véget ért Mexikó számára. A regnáló Arany Kupa-győztes a hétfő esti (MESZ) Ecuador elleni 0-0-s döntetlennel lemaradt a negyeddöntőbe jutásról, és négy ponttal a B csoport harmadik helyén végzett – Ecuador pedig a címvédő Argentínával játszik majd az elődöntőben.

A várakozásoknak megfelelően kevés lehetőséggel tarkított, küzdelmes párharc alakult ki a Glendale/Arizona állambeli State Farm Stadionban, amelyben a mexikóiak, akiknek Ecuadorral szembeni gyengébb gólkülönbségük miatt kellett a győzelem, a szünet után csak egyre inkább növelték a kockázatot. Piero Hincapie, William Pacho & Co. azonban keveset engedett, és egy késői drámát is túlélt a hosszabbításban.

Miután a csereként beálló Guillermo Martinezt a büntetőterületen belül Felix Torresszel való ütközés során földre vitték, Mario Escobar játékvezető a hosszabbítás hetedik percében eredetileg büntetőt ítélt Mexikó javára, de a VAR helyesen korrigálta a döntést: Torres egyértelműen megjátszotta a labdát.

Venezuela pont nélkül a negyeddöntőben – Bielsa kihagyja Uruguayt az USA ellen

A párhuzamos mérkőzésen Venezuela bebiztosította a csoportgyőzelmet, amihez Mexikó 0-0-s döntetlenje önmagában is elég lett volna. A dél-amerikai selejtezőtáblázat negyedik helyén álló Vinotinto, amelynek reális esélye van arra, hogy először szerepeljen a világbajnokságon, története során először harmadik Copa-mérkőzését is megnyerte, méghozzá a pont nélküli Jamaica elleni fölényes, 3-0-s győzelemmel. Eduard Bello (49.), Salomon Rondon (56.) és a joker Eric Ramirez (85.) szerzett gólt Austinban/Texasban. Venezuela Kanadával találkozik a negyeddöntőben

Uruguay eközben az utolsó csoportmeccsen kénytelen lesz nélkülözni Marcelo Bielsa edzőt. „El Locót” azért függesztették fel – nem ez az első edző ezen a tornán -, mert állítólag késleltette a szünet utáni újrakezdést a Bolívia elleni 5-0-s győzelem alkalmával. Két győzelem után és +7-es gólkülönbséggel Uruguay negyeddöntős jegye és a csoportgyőzelem már csak matematikailag van a kezükben a házigazda USA elleni összecsapás előtt (kedd, 3:00 MESZ).