csütörtök, július 4, 2024
HomeFootball"Keserűen csalódott": USA elbukott a csoportkörben - a játékvezető nem hajlandó kezet...

„Keserűen csalódott”: USA elbukott a csoportkörben – a játékvezető nem hajlandó kezet rázni Pulisiccsal

A következő világbajnokság házigazdája lemondja. Az USA a Copa Américáról is kiesett. Az Uruguay elleni, vitákkal kísért 1-0-s vereség megpecsételte a korai kudarcot

Hosszú arcok az USA csapatának és a hazai szurkolóknak a kansas city-i Arrowhead Stadionban. Mathias Olivera 66. percben szerzett góljának köszönhetően Uruguay elvitte a három pontot, és hibátlan csoportelsőként jutott tovább a Copa America negyeddöntőjébe. Panama, amely Orlandóban 3-1-re legyőzte az utolsó helyen álló Bolíviát, az amerikai válogatottat megelőzve a második helyen végzett.

Két évvel a 2026-os világbajnokság előtt, amelynek Mexikó és Kanada mellett az Egyesült Államok ad majd otthont, Gregg Berhalter szövetségi edző csapata így két vereséggel és mindössze egy győzelemmel elbukta a főpróbát. Ez az első alkalom, hogy egy házigazda nemzet nem jutott tovább a csoportkörből a Copán

„Ha a csapat és a játékosok arcát nézzük, nagyon csalódottak vagyunk az eredmény miatt” – mondta Berhalter, aki a kiesés ellenére is folytatni akarja a vb-ig: „Tudjuk, hogy többre vagyunk képesek, és ezt ezen a tornán nem mutattuk meg”. A csapatkapitánya, Christian Pulisic, aki egykor a Dortmund Borussia mezében profiskodott, az amerikai televízióban hozzátette, hogy a „jó kezdés után, sok energiával”, a végén „a minőség egyszerűen nem volt elég”.”

Az USA az érzelmek hullámvasútján kemény küzdelmet vívott a Copa-rekorder Uruguayjal (15 győzelem, akárcsak Argentína). Amikor Bolívia egyenlített Panama ellen (69′) a kétezer kilométerre lévő Orlandóban, a Kansas Cityben szurkolók reményt kaptak. De csak rövid időre, hiszen a Napoli védője, Olivera szinte azonnal leporolt egy jobb oldali keresztlabdát. A VAR megintette a gólt, a hazaiak pedig hiába reménykedtek a videós jelenetek percekig tartó tanulmányozása után az utólagos offside-döntésben. Kevin Ortega játékvezető azonban nem nézte meg újra a jelenetet, ahogy azt Pulisic & Co. kérte. Végül a korábbi Hoffenheim- és Bayern-szakember Chris Richards látszólag szűkszavúan érvénytelenítette a gólszerző offside-helyzetét.

Pulisic: „Soha nem láttam még ilyet” – Kései gólok Orlandóban

Az amerikai csapatkapitány a meccs után dühös volt a szerinte általánosságban rossz bírói teljesítmény miatt: „Őszintén szólva, olyan dolgokat láttam ma, amiket még soha nem láttam, pont előttem, egyszerűen nem tudom elhinni” – mondta Pulisic a riportereknek, de egyben minősítette is: „Nem ez az oka annak, hogy kikaptunk. Nem a játékvezetés miatt estünk ki a tornáról”. A játékvezető egyébként a végső sípszó után nem volt hajlandó kezet fogni Pulisiccsal.

Míg Berhalter csapata nem tudta megfordítani a mérkőzést, addig a párhuzamos mérkőzésen a vezetést Jose Fajardo (22.) révén megszerező Panama Eduardo Guerrero (79.) és Cesar Yanis (90-1) kései góljaival sikerült áttörnie, és 3:1-re legyőzte a bolíviaiakat. A Copa 108 éves történetében először volt női bírói csapat ezen a mérkőzésen, amelyet a brazil Edina Alves Batista vezetett.

A negyeddöntőbe jutás most Uruguay és Brazília klasszikus mérkőzésén dőlhet el, ha Kolumbia (6 pont) szerda este a D csoportban a Selecaót (4) sakkban tartja a D csoportban. A kieséses szakasz csütörtökön kezdődik, amikor a címvédő Argentína Ecuador ellen lép pályára. A meglepetéscsapat, a még veretlen Venezuela a 2026-os vb egyetlen továbbjutójával, a házigazda Kanadával csap össze.