vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeTennisKerbert legyőző Swiatek nyerte a római Masters-tornát

Kerbert legyőző Swiatek nyerte a római Masters-tornát

A topfavorit és Kerber-hódító Swiatek nyerte a római tenisztornát. A lengyel játékos a döntőben Aryna Sabalenkát győzte le, ahogyan korábban Madridban is

A világelső Iga Swiatek nyerte a római salakpályás tenisztornát. A lengyel játékos a női döntőben 6:2, 6:3 arányban verte a fehérorosz Aryna Sabalenkát.

Swiatek május elején Madridban már megnyerte a címet Sabalenka ellen egy drámai, 3:14 óráig tartó döntőben. Swiatek korábban Angelique Kerbert ejtette ki a május 26-án kezdődő párizsi francia nyílt teniszbajnokság utolsó nagy erőpróbáján.

A salakpályás torna férfi versenyében az olimpiai bajnok teniszező, Alexander Zverev jut a vasárnapi döntőbe. A chilei Alejandro Tabilo ellen pénteken aratott háromszettes győzelme után a hamburgi teniszező Tabilo honfitársával, Nicolas Jarryvel csap össze a döntőben