vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeFootballJames, mint Pelé: Kolumbia tízesekkel állította meg Uruguayt és jutott a Copa-döntőbe

Kolumbia meghosszabbította veretlenségi sorozatát, és 2001 óta először jutott be a Copa America döntőjébe. Uruguay ellen James & Co. nem bukott meg egy korai kiküldés miatt

Három győzelemmel és 9:1 góllal megnyerték a csoportot, a negyeddöntőben Brazíliát ejtették ki – Uruguay azonban Kolumbiával vágott neki a csoportkörnek: Marcelo Bielsa edző csapata csütörtök este (MÁSZ) 1-0-ra kikapott a Copa America elődöntőjében, pedig egy félidőn át emberhátrányban játszott. A kolumbiaiak így hétfőn (MESZ 2:00) a címvédő Argentínával találkoznak a döntőben. A végső sípszó után kellemetlen jelenetek zajlottak a lelátón.

A forró Charlotte-ban a Crystal Palace középpályása, Jefferson Lerma a 39. percben szerezte a győztes gólt, James szögletét a második kapufára fejelte. Ez volt a hatodik asszisztja ezen a Copán az előkészítőnek, aki már 32 éves, de az USA-ban úgy teljesít, mintha még mindig 2014 lenne, ami utoljára Pelének sikerült 1970-ben Brazíliában.

Az, hogy a 62. percben idő előtt lecserélték, annak is köze volt ahhoz, hogy sárga lap veszélye fenyegette. De nem ő volt az egyetlen. Egy küzdelmes mérkőzésen Rodrigo Bentancurnak kellett idő előtt elhagynia a pályát Uruguaynak (34′), míg Kolumbia a második félidőt tíz játékossal kellett lejátszania: Daniel Munoz az első félidő hosszabbításában sárga lapot kapott egy könyökös ütésért a játékmegszakítás alatt, pedig egy egyenes piros lett volna a helyénvalóbb.

ÚVXWK

Joker Suarez mellé lőtt – Argentína lesz az egyedüli rekordgyőztes

Uruguay már a szünet előtt több lehetőséget is elpuskázott, különösen Darwin személyében, és a labda egyszerűen nem akart a hálóba kerülni, még akkor sem, ha emberhátrányban játszottak. A 141. nemzetközi mérkőzésén a csereként beálló Luis Suarez hagyta ki a legnagyobb esélyt, amikor középre tartó helyzetből a jobb szélső kapufa mellé lőtt (71′).

A kolumbiaiak a maguk részéről az utolsó percekben több nagy kaliberű lehetőséget is elpuskáztak, de ennek ellenére örültek, hogy 2001 óta először jutottak döntőbe, amikor egyetlen Copa címüket nyerték meg hazai pályán. Az ellenfél Argentína megnyerheti a 16. győzelmét, és ezzel Uruguayt megelőzve egyedüli rekordgyőztes lehet, de figyelmeztetni kell őket. Kolumbia 28 mérkőzés óta veretlen, és legutóbb 2022 februárjában törtek meg – Argentína ellen.