Hürzeler álomrajtja Angliában: a Brighton jéghidegen bünteti az Evertont

Fabian Hürzeler álomszerűen kezdte első Premier League-szezonját: A Brighton & Hove Albion 3-0-s idegenbeli győzelmet aratott az Everton FC otthonában, amelynek a hazaiak hibái is kedveztek

Fabian Hürzelernek már a kezdés előtt meg kellett hoznia az első nehéz döntéseket: A Brighton keretéből hiányzott például az egymillió eurós új szerzemény, Gruda (aki az FSV Mainz 05-től érkezett akár 40 millió eurós összcsomagért), bár Hürzeler így is áradozott róla.

Új edzője az angol televízióban így nyugtatta meg: „Időt kell adnunk Brajannak, ő Németországból jött, nagyon fiatal – és itt más a kultúra. Szeretnénk a lehető leggyorsabban integrálni őt, és felkészíteni a Premier League-re”.

Szombaton azonban ez az idő még nem jött el. A Sirályok a 20 éves Gruda nélkül is lazán megoldották a feladatot a Premier League-ben évek óta küszködő Everton FC-nél. Joao Pedro már kilenc perc után a lábában volt a vezetés, de távoli lövése a kapufát találta el.

Minteh a buktató – 4:0-t ítélt a VAR

25 perc elteltével azonban a vendégek szerezték meg a vezetést, amikor Mitoma indult el szólóban a saját (!) büntetőterületéről, majd a jobb oldalon kiszemelte Minteh-t. Utóbbi tökéletesen tálalt a büntetőterület jobb oldalára a második kapufára, ahol az átfutó Mitomának már csak a lábát kellett volna beletennie – 1:0. A sérülten lecserélt Minteh hátrányát leszámítva, Hürzeler elégedett lehetett Premier League első félidejének első félidejével

A térfélcserét követően az Everton kapitális rossz passza volt a felezővonalnál, amit az új szerzemény Wieffer lefülelt és Welbecket etette meg. Utóbbi a büntetőterület széléről akadálytalanul lőtt a kapuba, ezzel kialakítva a 2:0-ás végeredményt (56′). A Toffees számára még rosszabb lett a helyzet, amikor Young egy hanyag átvétel után elvesztette a labdát Mitoma előtt, aminek következtében az angolnak kellett vészhelyzetben megállnia (66′).

A Brighton fölényben okosan játszotta ki a helyzetet, sőt, Adingra pontos lövésével a büntetőterületen kívülről a bal alsó sarokba növelte az előnyt 3:0-ra (86′). Nem sokkal később Hürzeler negyedszer is ünnepelhetett, de Joker Ayari gólját a VAR érvénytelenítette

Az FC St. Pauli feljutott edzője számára így is álomszerű volt a Premier League-indulás. A Manchester United elleni hazai bemutatkozás (augusztus 24., 13.30) tehát jöhet.