Hiába az erős teljesítmény: az Ulm kikapott a listavezető Gran Canariától

Határozott teljesítménye ellenére ez sem volt elég a ratiopharm Ulmnak az Eurocupban: a Bundesliga kosárlabdacsapata szűk vereséget szenvedett a listavezető Gran Canariától.

Kosárlabda Bundesliga csapat a ratiopharm Ulm bátor teljesítménye ellenére sorozatban negyedik vereségét szenvedte el az Eurocupban. Kedd este Jaka Lakovic edző csapata 93:94 (44:48) arányban kikapott a B csoport listavezetőjétől, a Gran Canariától. Az ulmi csapat továbbra is a hetedik helyen áll az Eurokupa B csoportjának előselejtezőjében. A csoport tíz csapata közül az első nyolc jut a legjobb 16 közé, az Ulm számára még három mérkőzés van hátra.

Zugic felpörgött – az Ulm nem tudja kihasználni a lendületet

Az Ulm a kezdeti védekezési problémák után egy 16:4-es futással talált magára, az első félidőben tíz hármasnak köszönhetően időnként nyolc ponttal is vezettek. A vendégek azonban méretbeli előnyüknek köszönhetően négypontos előnnyel vonultak az öltözőbe.

A nagyszünet után a svábok mindig lőtávolon belül maradtak, elsősorban a 18 éves Fedor Zugicnak (22 pont) köszönhetően. A záró játékrész közepén az Ulm egy 8:0-s futással lendületbe jött. Az izgalmas záró szakaszban a Gran Canaria 19 másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt.