Hatodik vereség: Alba nem tud lendületbe jönni az Euroligában

Az Euroliga továbbra sem áll jól az Alba Berlin számára ebben a szezonban. Pénteken a Panathinaikosz Athén elleni hetedik meccsükön elszenvedték hatodik vereségüket

Az Alba Berlin egyszerűen nem találja a ritmust az Euroligában és továbbra is nyeretlen ebben a szezonban. A világbajnok Johannes Timman csapata hazai pályán 85:99 (47:60) arányban kapott ki a Panathinaikosz Athéntól a hetedik fordulóban. Az Alba (1:6) mélyen a tabella alján ragadt, míg a Bayern München (2:5) aligha áll jobban a Bundesliga második számú képviselőjeként.

„Nagyon-nagyon mély csapatuk van. Nem sikerült kifárasztanunk őket” – mondta az Alba csapatkapitánya, Thiemann a MagentaSportnak. A helyzet „frusztráló. Egy-két győzelemmel többet is szerezhettünk volna”. Csapattársa, Jani Wetzel önkritikus volt: „Az első félidőben hiányzott az energia. Már az elejétől kezdve ott kell lennünk”.

A

Verlin a szünet után 17 pontig engedte el a vendégeket a Mercedes-Benz Arénában (55:72 a 26. percben), de aztán a záró játékrészben ismét feszültté tette a helyzeteket. Az újonnan megszerzett Matt Thomas a 33. percben 78:84-re alakította az állást, és ismét minden lehetséges volt, de a Panathinaikosz megállította a berlini visszatérést.

Konstantinos Mitoglou (24 pont) és a korábbi berlini játékos Marius Grigonis (16) szinte megállíthatatlan volt a görög klubnál, míg az Albánál Sterling Brown (17) és Thiemann (16) voltak a legjobbak. Jövő szerdán (20 óra) a Berlin a szintén gyengén rajtoló francia Asbel Lyon-Villeurbanne-t fogadja

Alba Berlin – Panathinaikosz 85:99 (47:60)

A berlini csapat legjobb gólszerzői: P: Barna (17 pont), Thiemann (16), Procida (13).
Az athéniak legjobb pontszerzői: Mitoglou (24 pont), Grigonis (16), Sloukas (14), Vildoza (13), Balcerowski (11)
Nézők: 13.000