Három bravúr: A Man United tíz Hag alatt a legnagyobb győzelmét ünnepli

A Premier League küzdelmes rajtja után a Man United a Ligakupában tovább építette önbizalmát. Garnacho különösen a Barnsley elleni 7-0-s győzelem alkalmával volt esélyes egy újabb kezdő tizenegyes szerepére

Húsz nap alatt hat meccs – a Manchester Unitednek még mindig kemény programja van az októberi nemzetközi szünet előtt. Erik ten Hag éppen ezért rotálta csapatát a harmadosztályú Barnsley elleni Ligakupa-mérkőzésen. A holland összesen nyolc változtatást hajtott végre. A saját nevelésű Toby Collyer és az újonnan szerződtetett Ugarte mellett a kezdő tizenegyben debütált Antony (aki a Brighton elleni késői csereként való szereplést leszámítva kimaradt) és Garnacho (aki a négy bajnoki meccsből csak háromszor volt csere) is.

Különösen utóbbi nyújtott ismét lenyűgöző teljesítményt a Southamptonban (3-0) mutatott remek teljesítménye után. Az esti kongeniális társával, Rashforddal együtt gondoskodott arról, hogy a mérkőzés korán eldőljön. A duó már az első félidőben előkészítette egymás góljait (16., 45.+2). Mivel Antony is önbizalmat keltett a pontrúgásból (35′), a Man United már az első 45 percben egyértelművé tette a dolgokat

A Vörös Ördögök tíz Hag alatt először lőttek négynél több gólt

De Garnacho és Rashford még nem volt kész. Mindketten egy-egy gólt tettek hozzá a második félidőben. Míg Garnacho ismét Rashfordot hozta helyzetbe (58′), addig Eriksen az argentin második gólját (49′). A támadónégyes három társához hasonlóan azonban a tízesként bevetett Eriksen is szeretett volna maga is felkerülni a góllövőlistára. Bruno Fernandes asszisztja után aztán a dán a záró szakaszban (81., 85.) betalált, és ezzel megszerezte tíz Hag tízesének legnagyobb győzelmét (korábban 4-1 a Real Betis és a Chelsea ellen a 2022/23-as szezonban)

Szombat este a Crystal Palace ellen (18.30) a Vörös Ördögöknek most lehetőségük van arra, hogy tökéletes módon zárják le a szezon első angol hetét