Site icon Sports of the Day

Győzelem a Sinner ellen: Alcaraz tornagyőzelem Pekingben

A világ jelenlegi két legjobb teniszezője magas színvonalú döntőt vív Pekingben. A végén Carlos Alcaraz kerül ki győztesen

Carlos Alcaraz nyerte meg a pekingi ATP-tornát. A 21 éves spanyol szerdán egy magas színvonalú döntőben 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3) arányban verte a világelső olasz Jannik Sinner-t, és ezzel idei negyedik címét ünnepelhette. Alcaraz, aki ebben a szezonban már nyert Grand Slam-tornát a Roland Garroson és Wimbledonban, 3:21 óra után váltotta első meccslabdáját.

A kínai fővárosban rendezett tornán Sinner már tavaly is bajnoki címet szerzett. A mostani versenyen jelentették be, hogy a Wada fellebbezett az olasz ellen a folyamatban lévő doppingeljárásban. A zűrzavar ellenére a kétszeres Grand Slam-bajnok a legjobb teniszét mutatta be, és csak hajszál híján maradt le a címvédésről

Sinner továbbra is az első számú teniszező

„Nagyon szoros meccs volt. Jannik ismét megmutatta, miért ő a világ legjobb játékosa jelenleg” – mondta Alcaraz a drámai mérkőzés után. A címvédéssel a spanyol Alexander Zverevet megelőzve a második helyre lép elő a világranglistán. Sinner továbbra is vitathatatlanul az első számú játékos.

Alcaraz kezdte jobban az álomdöntőt, és gyorsan brékelőnybe került az első szettben. A spanyol azonban nem tudta megtartani előnyét, és összesen három szettlabdát hagyott ki, mielőtt Sinner 70 perc után tie-breakben hozta a szettet.

Sinner most egy ideig uralta az akciót, de a második szettben nem tudta kihasználni az esélyeit. Ehelyett Alcaraz 2:07 óra után egyenlített a szettben. A harmadik szettben a két jelenleg domináns játékos továbbra is izgalmas küzdelmet vívott, amelyet végül Alcaraz nyert meg tie-breakben

Zverev visszatért Sanghajba

Zverev tüdőgyulladás miatt lemondta részvételét a kínai fővárosban zajló csúcstornán. A 2021-es olimpiai bajnok azonban mostanra már ismét jobban érzi magát, így elindul a szerda óta zajló sanghaji Masters 1000-es versenyen.

Zverev a második helyen kiemelt Sinner mögött a milliós metropoliszban. A hamburgi születésű játékos az első fordulóban búcsúzhat, majd egy selejtezős ellenféllel találkozik. Alcaraz is benevezett az eseményre