hétfő, szeptember 16, 2024
HomeFootballGressel a sűrűjében: Inter Miami visszaszerezte az első helyet

Gressel a sűrűjében: Inter Miami visszaszerezte az első helyet

A csúcsmeccsen elszenvedett vereség után az Inter Miami visszavágott az MLS-ben, és visszavette a vezetést keleten. Mögöttük a mögöttük álló csapatok zsinórban buktak

Az Inter Miami csütörtök este (KEK) kétszer is kárpótolta magát az FC Cincinnati elleni legutóbbi, 6-1-es vereségért: győzelemmel és a tabella élére való visszatéréssel. A sérült Lionel Messi vezette csapat a Toronto FC elleni fölényes 3:1-es hazai győzelemmel és a rivális Chicago Fire elleni meglepő 0:1-es döntetlennel kiszorította a Cincinnatit a keleti konferencia trónjáról.

Miközben Messi a Copa America döntőjében elszenvedett bokasérülése miatt még legalább egy mérkőzést ki kell, hogy hagyjon, egy másik argentin a Chase Stadionban is kitett magáért: A 21 éves Federico Redondo megszerezte első két MLS-gólját (53./59.), miután előkészítette Diego Gomezt a nyitó gólhoz (43.).

Az örökzöld Julian Gressel, aki szabadrúgásból szerzett keresztlabdával előkészítette a 2-0-s vezetést, és a harmadik gólban is részt vett, 14. gólját szerezte az összes bajnokságban és a tizenkettediket a bajnokságban – ezzel a harmadik helyre lépett Luciano Acosta (Cincinnati, 17) és Messi (13) mögött. Derrick Etienne Jr. csak a vendégek becsületgólját tudta megszerezni (79′).

A kiemelkedő Bentekeé az utolsó szó

A keleti hat legjobb csapat közül egyedül az Inter tudott nyerni. A Columbus Crew (3.) és a Charlotte FC (6.) csak egy-egy pontot (1-1) szerzett egymás ellen, ahogy Sandro Schwarz New York Red Bulls (4.) a Club de Foot Montreal elleni 2-2-es döntetlennel, a New York City FC (5.) pedig az Atlanta United elleni 2-2-es döntetlennel

Nézőjeles zárószakaszt láthattak a Minnesota United és a DC United szurkolói az Allianz Fielden: miután a korábbi Schalke-játékos Teemu Pukki a 80. percben 2-1-re megnyert góljával megfordította a mérkőzést, a vendégek későn fordítottak. Az öreg mester Christian Benteke előbb Aaron Herrera révén beállította a 2:2-es végeredményt (90′), majd egy perccel később a 3:2-es győztes gólt is megszerezte. A 33 éves játékos, aki már az 1:0-s gólt is megszerezte, immár 16 gólnál jár a szezonban, csapata pedig a második egymást követő hárompontos után ismét a rájátszásról álmodozhat