vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeMotorsportsFormula E Berlin: a DS Penske versenyzői a sűrűjében

Formula E Berlin: a DS Penske versenyzői a sűrűjében

A DS Penske két pilótája, Jean-Eric Vergne és Stoffel Vandoorne már korábban is sikereket ért el a Formula E-ben Berlinben

Stoffel Vandoorne és Jean-Eric Vergne egyenletes tempóban autóznak, amit a különböző bajnokságok naptára diktál, amelyekben versenyeznek. A Formula E és a DS-Penske továbbra is az elsődleges prioritásuk

Egy világklasszis pilóta élete nem mindig könnyű. A monacói dobogós helyezése után Vandoorne Miamiba repült a Forma-1-es nagydíjra, majd csapattársával, Vergne-nel találkozott egy sor szimulátoros edzésre, hogy felkészüljön a berlini futamra.

A francia eközben figyelemmel kísérte a Peugeot felkészülését a 6 órás spái futamra, amellyel alig több mint egy hónap múlva részt vesz a Le Mans-i 24 órás versenyen. Emellett a Formula E szezon utolsó szakasza is nagyon munkaigényesnek ígérkezik, hiszen július végéig négy dupla futamot kell teljesítenie: Berlin (Németország), Sanghaj (Kína), Portland (USA) és London (Egyesült Királyság).

Más szóval, a versenyzők élsportolói képességei próbára lesznek téve. A lépéstartás érdekében minden egyes versenyző egy egész csapat támogatására számíthat, azzal a fajta családi szellemmel, amely gyakran megtalálható egy jóban (és néha rosszban) egyesült emberekből álló csoportban

A DS-Penske-nél szerencsére inkább az előbbi a jellemző, hiszen kilenc szezon alatt három bajnoki címet nyert versenyzőikkel joggal mondhatjuk, hogy az amerikai-francia csapat a bajnokság egyik legerősebb és legtapasztaltabb csapatával rendelkezik. Miután Monacóban „Grand Gala” köntösben mutatkoztak be, mind az elektromos autók, mind a pilóták készen állnak a szezon második felét nyitó két berlini futamra.

Az új berlini versenypálya

Az eredetileg 2,585 kilométer hosszú, 15 kanyarral rendelkező pálya idén 2,343 kilométerre rövidült. Két egyenes (köztük a rajt egyenes), két hajtűkanyar és számos kanyar található rajta, két előzési lehetőséggel a látványosság fokozása érdekében. „Egy olyan moduláris elrendezésű pálya, mint a berlini, egyedülálló az idei szezonban” – mondta a DS Penske versenyzője, Vergne.

„Nagyon nagy terület áll rendelkezésünkre ott, amelyet teljesen szabadon használhatunk, ami azt jelenti, hogy olyan pályát tervezhetünk, amely megfelel a Gen3-asunk teljesítményének. Monaco után kíváncsi voltam, milyen lesz a pálya, és alig vártam, hogy a szimulátorban dolgozhassak rajta.”

„A csapattal együtt több lehetséges stratégiát is kidolgoztunk, és rájöttünk, hogy a DS E-TENSE FE23-asaink a teljesítményük csúcsán vannak. Alig várom, hogy újra versenyezhessek Berlinben, ahol annyi szép emlékünk van, és ahol remélhetőleg még több nagyszerű motorsport-történetet írhatunk” – folytatta Vergne.

Vergne már szerzett egy pole pozíciót (2015) és két dobogós helyezést (2019 és 2022) Berlinben. Egy hétvégi győzelem egy újabb dimenzióba katapultálná őt, miután már a monacói futam előtt is ő volt a legtöbb világbajnoki ponttal rendelkező pilóta. Vandoorne egy pole pozíciót és egy futamgyőzelmet is szerzett Berlinben 2020-ban. Mi lesz ebben a szezonban?