szerda, július 3, 2024
HomeMotorsportsFormula E 2024 Portland 2: Antonio Felix da Costa ünnepli a kalapácsütést

Formula E 2024 Portland 2: Antonio Felix da Costa ünnepli a kalapácsütést

Sorozatban harmadik, öt futamon belül negyedik győzelmét aratta a Porsche pilótája, Antonio Felix da Costa – csapattársa, Pascal Wehrlein első szárny nélkül a P4-en

A 2024-es Formula E szezon világbajnoki címéért folytatott harcban vasárnap nem született előzetes döntés. Antonio Felix da Costa (Porsche) végzett az élen az idei szezon összesen 16 futamából a 14. futamon, a Portlandben (USA) rendezett dupla futam 2. futamán

A tabellát vezető Nick Cassidy (Jaguar) egy incidens után csak a 13. helyen ért célba, a második helyen álló Pascal Wehrlein (Porsche) pedig első szárny nélkül lett negyedik.

Felix da Costa számára, aki már szombaton is diadalmaskodott, ez már a harmadik győzelme sorozatban. A portugál pilóta a portlandi hétvége előtt a második futamot is megnyerte Sanghajban (Kína). A második berlini futamon aratott győzelmével együtt pedig már öt versenyen négy győzelemnél tart

Jean-Eric Vergne pole-rekorddal

Jean-Eric Vergne (DS-Penske) végzett az élen a kvalifikáción. A francia számára ez volt Formula E-s pályafutása 17. pole-ja. Az elektromos versenysorozat 2014-es alapítása óta egyetlen más pilóta sem ért el ennyit.

Antonio Felix da Costa az első sorból indult a pole-ból induló Vergne mellett. A bajnokságot vezető Nick Cassidy a hatodik rajtkockából kezdte meg a szombati drámai futam után tervezett megváltását. Nem így alakult

A rajtnál Antonio Felix da Costának sikerült megelőznie a pole-ból induló Jean-Eric Vergne-t, és az első helyen kanyarodott be a sikánba. Ezután azonnal újra kezdődött a taktikus autózás, annak ellenére, hogy a versenytávot egy körrel kevesebbre szabták meg, mint szombaton, azaz 26 körre.

Ennek ellenére ismét az energiatakarékosság volt a nap parancsa. A verseny során ismét számos versenyző váltotta egymást az élen. Nico Müller (Abt-Cupra) az egyharmadnál, míg Robin Frijns (Envision) a kétharmadnál vezetett. De mindkettő csak pillanatfelvétel volt

Számos ütközés a mezőnyben

A szombati futamhoz képest vasárnap sokkal kevésbé volt tiszta a pack race. Számos ütközés történt és első szárnyak repültek le.

A biztonsági autót 18 kör után vetették be, mert túl sok alkatrész volt a pályán és a pálya körül. A biztonsági autós fázis következtében a versenytáv egy körrel meghosszabbodott. Végül 27 kör lett belőle, akárcsak szombaton.

Három körrel a vége előtt Antonio Felix da Costa vezetett Mitch Evans (Jaguar) és Robin Frijns előtt. A holland megelőzte az új-zélandit, de ismét nem tudott mit kezdeni az élen álló portugál pilótával

Cassidy pontok nélkül – Wehrlein és Evans már pontszámban is egálban

Így végül Felix da Costa nyert Frijns és Evans előtt. Pascal Wehrlein elvesztette az első szárnyát egy korai ütközésben a mezőnyben. Meglepő módon azonban anélkül folytatta, hogy a boxba jött volna. És bár a táv nagy részét első szárny nélkül tette meg, Wehrlein a negyedik helyen végzett, közvetlenül az első három helyezett mögött. A top 5-öt a pole-ból induló Jean-Eric Vergne zárta.

Az Abt Cupra pilótája, Nico Müller, Norman Nato (Andretti), Maximilian Günther (Maserati), Sebastien Buemi (Envision) és Jake Dennis (Andretti) a top 10 második felében végzett. A bajnokságot vezető Nick Cassidy nem sokkal a féltáv előtt érkezett a boxba egy javítási megállásra. Végül a 13. helyen ért célba, így nem szerzett bajnoki pontot

Két futammal a szezon vége előtt Nick Cassidy továbbra is vezeti a Formula E 2024-es összesített tabelláját, de csak tizenkét pont az előnye Pascal Wehrlein és Mitch Evans előtt, akik pontegyenlőségben állnak.

Antonio Felix da Costa a kalapcsapás után 21 ponttal van lemaradva Wehrlein és Evans mögött, és így 33 ponttal a bajnokságot vezető Cassidy mögött. Ez azt jelenti, hogy még mindig van esélye a címvédésre.

A 2024-es Formula E naptárban már csak a londoni dupla futam két futama szerepel a programban. A futamokra az Egyesült Királyság fővárosában, az ExCeL Centre-ben található szabadtéri/fedett pályán kerül sor a július 20/21-i hétvégén.