kedd, július 2, 2024
HomeLa LigaFermin győzelemmel búcsúztatja Xavit

Fermin győzelemmel búcsúztatja Xavit

A La Liga-szezon utolsó mérkőzésén a már biztos második helyezett Barcelona az FC Sevilla otthonában lépett pályára. Ez volt Xavi utolsó fellépése a katalánoknál

A szezon utolsó sevillai mérkőzése előtt bejelentették, hogy Xavi mégsem marad az FC Barcelona edzője. A La Liga-szezon utolsó mérkőzése így a Barca-ikon búcsúmeccsévé vált. Csapata mindenképpen be akarta biztosítani az újabb triplát, és 15 perc után Lewandowski révén meg is szerezte a vezetést – Joao Cancelo pontosan adott keresztbe, a lengyel pedig kihasználta a meccs első lehetőségét

A gól után feljavult a csalódást keltő szezont futó Sevilla. Ter Stegen egy Lukebakio-lövést még a bal kapufa körül tudott hárítani, de a nem sokkal később a közeli sarokba tartó En-Nesyri ellen már tehetetlen volt – 1:1 (31′). Ezt követően nyílt ütésváltás alakult ki mindkét oldalon. Részben azért is, mert mindkét védelem már a nyári szünetben felkapta a fejét

Alumínium gólok mindkét oldalon

A keresztléc (Pedri, 38.), a léc (Joao Cancelo, 44.) és Nyland megakadályozta, hogy a Barca visszavegye a vezetést. A másik oldalon Lukebakio előtt adódtak további nagy lehetőségek, de az alumíniummal szemben sem sikerült betalálnia, és csak jobbal lőtt mellé (45., 45.+2). A szünetre 1:1-es állással vonultak a csapatok.

A folytatás után eleinte sokkal nyugodtabb volt a játék, majd nagyjából egy óra elteltével Fermin 18 méterről a bal sarokba lőtte a labdát. A Barca ezután növelni akarta előnyét, de a joker Joao Felix nem tudta megelőzni Nylandot, Koundé pedig négy méterről az üres kapu mellé botladozott (65., 75.)

A végén ez is elég volt a győzelemhez, mivel a Sevilla tétova próbálkozásait a záró szakaszban nem koronázta siker. Xavi ünnepelte a sikeres befejezést Fermin jóvoltából.