péntek, július 5, 2024
HomeBasketballErős első félidő: a Bayern esélyt sem adott a Würzburgnak

Erős első félidő: a Bayern esélyt sem adott a Würzburgnak

Az első fordulóban a Ludwigsburg ellen elvesztette első hazai meccsét a Bayern. A müncheniek most jobban teljesítettek, úgy nyertek a Würzburg ellen, hogy egyszer sem kerültek veszélybe

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata egyértelmű győzelmet aratott a rájátszás elődöntőjének első mérkőzésén a Würzburg Baskets ellen. Az alapszakasz legjobbja 91:76 (49:27) arányban diadalmaskodott szerdán, és egyszer sem került hátrányba. A legjobb ötbe jutásért zajló sorozat második mérkőzését szintén Münchenben rendezik pénteken. A BBL döntősorozatába az a csapat jut be, amelyik először szerez három győzelmet.

A Würzburg nehezen birkózott meg a müncheni védekezéssel, és az első tizenegy dobásából csak egyet talált be. Ennek eredményeként a Bayern már hét perc után kétszámjegyű előnyre tett szert (15:5), és a hazaiak többször is kihasználták méretbeli előnyüket. A második félidőben is a München irányította a játékot, különösen Carsen Edwards (15 pont) és Serge Ibaka (18 pont) révén, és a nagyszünetben 49:27-re elhúzott.

A vendégek a második félidőben sem adták fel, fej-fej mellett haladtak a favoritokkal, és a véghajrában tizenegy pontra is csökkentették a hátrányukat. A Würzburgnak azonban végül túl kevés volt a Bayern minőségének és mennyiségének ellensúlyozására. Az alapszakasz legértékesebb játékosának megválasztott vezérük, Otis Livingston mellett Julius Böhmert is nélkülözniük kellett. Ez a rövid rotáció érződött

Bayern München – Würzburg Baskets 91:76 (49:27)

A müncheniek legjobb pontszerzői: Bajnokságban a Bayern Bayern München:

A müncheniek legjobb pontszerzői: Ibaka (18 pont), Edwards (15), Giffey (12), Bolmaro (11), Lucic (10).
Würzburg legjobbjai: Ugrai (18), Perry (17), Washington (13), Welp (10).