hétfő, szeptember 16, 2024
HomeSerie ADybalával együtt jön a lendület, de Dovbyknak alumínium pályája van

Dybalával együtt jön a lendület, de Dovbyknak alumínium pályája van

Szardínián kezdődött az új Serie A-szezon Daniele de Rossi Romája számára – méghozzá egy kisebb visszaeséssel. Az esélyesként induló Giallorossi nem tudta elkerülni a null-nullás döntetlent a Cagliari Calcio otthonában

A scudettó-győztes Inter (2:2 Genovában) és a második helyezett Milan (2:2 a Torino ellen) már nem tudott győzelmet szerezni az új szezon kezdetén az olasz élvonalban. A Roma volt a következő klub a 2024/25-ös feltételezett élvonalból.

A Giallorossi, amely három új szerzeményével, Le Fee-vel (Stade Rennes), Souléval (Juventus) és Dovbykkal (FC Girona) a kezdő tizenegyben kezdett, 0-0-s döntetlent ért el az esélytelenebb Cagliari Calcio ellen, amelynek az előző szezonban a legendás edzőnek, Claudio Ranierinek köszönhetően sikerült elkerülnie a kiesést.

Ehhez minden köze volt a Roma játékstílusának – és annak, hogy a szardíniaiak jól küzdöttek.

Először semmi, aztán néhány Roma-helyzet

A kezdőrúgástól kezdve szembetűnő volt, hogy a fővárosiaknak rendkívül nehéz volt igazán tisztán kombinálni hátulról előre. És mivel a védelem nem figyelt oda, ezért már az első percben majdnem bekapta a 0:1-es gólt. Ám az AS kapusa, Svilar nagyot mentett a szintén leshatáron álló Zito elől. A szerb kapusnak még a szünet előtt Marin előtt is hárítania kellett (41′), és azt is látta, hogy egy Piccoli-lövés a kapujába szállt (45′).

Felejthető első félidő volt ez a rómaiak számára – és egyértelmű teljesítményjavulás a folytatás után. Az „Örök Város” vendégei hirtelen megadták az alaphangot, és egyre inkább a megérdemelt vezetésért küzdöttek. Ám ez már nem jött össze. Hogy miért? Mert a technikailag tehetséges Soulé kétségbeesett a Cagliari Scuffetjénél (48′), mert Zalewski hibázott (49′), és mert Pellegrini a kapusban találta meg mesterét (55′).

Billogóra gólok mindkét oldalon

A hazaiak egyik nagyon ritka lehetősége után (Piccoli próbált szerencsét az 58. percben) de Rossi reagált és kijátszotta a kispadon lévő többi aduászát. Elsősorban a Szaúd-Arábiából udvarolt Dybala érkezett, akinek már csak egy év van hátra a szerződéséből. Az argentin világbajnokkal pedig csak nőtt a nyomás, még akkor is, ha a technikus egy ígéretes szabadrúgáskísérletet ügyetlenül a falba helyezett (74′). A csúcspont hat perccel később következett: Dybala finom csipkelődése után az új szerzemény Dovbyk magasra emelkedett, de közelről a keresztlécbe vágta a labdát

A másik oldalon azonban a szardíniaiak is beszálltak a játékba Alupech révén: Marin a keresztléc alját találta el (81′). Így végül maradt a 0-0 összességében, már csak azért is, mert de Rossi másik jokere, Abraham vagy az utolsó akcióval (90.+4) szűken mellé lövő El Shaarawy sem tudott fordulatot hozni

A következő mérkőzés a Roma számára a jövő hétvégén az Empoli elleni első hazai meccs (szombat, 20.45). A Cagliari csak hétfőn (18.30) lép pályára, amikor is a Cesc Fabregas edző vezette, újonnan feljutott Como 1907 ellen játszik újabb hazai mérkőzést