csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeSerie ADumfries pontot ment, de az Inter leadja a vezetést a Napolinak

Dumfries pontot ment, de az Inter leadja a vezetést a Napolinak

Az első három meccséből szerzett hét pontjával a regnáló bajnok Inter állt a tabella élén – csakhogy vasárnap átadta azt a Napolinak (4-0 Cagliariban). Majdnem közel járt a vereséghez

Néha csak a buktató kell.

Ez történt a Lombardia szomszédságában rendezett párharcban a még nyeretlen, esélytelen AC Monza és a regnáló bajnok Inter Milan között, akik négy Serie A-mérkőzésből a harmadik győzelmükkel akarták visszavenni a tabella élére a Napolitól (4-0 Cagliariban)

De nyoma sem volt derbihangulatnak vagy megállás nélküli csúcspontoknak. Mindkét csapat hosszú szakaszokon keresztül meddő meccset játszott végig, amit leginkább a következőkben lehetne összefoglalni: A Monza masszív védekezéssel semmit sem engedett az utolsó harmadban, az FC Internazionale ötletszegény volt. Egyedül Dimarco, a Milan-legenda Paolo fia, Daniel Maldini (6.) rossz passza után, valamint Frattesi (26.) tudott eredményes lenni.

Dany Mota meglep, Dumfries kontrázik

De amikor már úgy tűnt, hogy egy lehangoló döntetlen lesz, az esélytelenek meccsterve bejött. A Monza lecsapott az első komolyabb támadásra: Izzo finoman keresztbe adott a későn érkező Zielinski elé, ahol Dany Mota magasabbra ugrott Pavardnál, és erőteljesen a bal alsóba fejelte a labdát. Sommer a Nerazzurri térfelén esélye sem volt védeni (81.).

Márpedig éppen ez lett volna az, ami a fent említett buktatót jelentette volna ebben a „futballvitában” – és felébresztette volna az óriásokat. Olyan friss emberekkel felvértezve, mint a két csatár, Taremi és Arnautovic, akiket a kevésbé feltűnő Lautaro Martinez és Thuram helyére hoztak be, az FC Internazionale nyomult előre. És hogyan: A nyomás másodpercről másodpercre nőtt. Egészen addig, amíg a 88. percben 1:1 lett az állás: a korábbi monzai játékos Carlos Augusto kissé elhajított labdája megtalálta a lövésre kész joker Dumfries-t

De ennél többre nem futotta, részben azért, mert Frattesi kihagyta (90.+1), a másik oldalon pedig Pessina egy ígéretes végszabályt helyezett át Sommer kapuján (90.+5). Így az Inter (nyolc ponttal az FC Torinóval és a Juventusszal együtt) kénytelen volt hagyni, hogy a Napoli a tabella élére lépjen