vasárnap, július 7, 2024
HomeFootballBrazília csak második - Vinicius Junior és társai füstölögnek

Brazília csak második – Vinicius Junior és társai füstölögnek

Kolumbia elleni kiélezett párharcban Brazília lemaradt a csoportgyőzelemről a Copa Américán, és nehéz negyeddöntő elé néz – részben Vinicius Junior miatt.

A brazil válogatottnak még sokáig lesz egy rossz szava a venezuelai Jesus Valenzueláról. A játékvezető többször is a középpontba került, amikor a Selecao szerda este (MÁSZ) a Kolumbia elleni 1-1-es döntetlennel elveszítette a Copa America-csoportgyőzelmet, és kénytelen volt megadni ellenfelének.

Míg Kolumbia Panamával találkozik a negyeddöntőben, addig Brazília vasárnap (MESZ 15:00) Uruguay ellen lép pályára, amely három győzelemmel és 9:1 góllal uralta a C csoportot. Ami még keserűbb: Vinicius Junior hiányozni fog. A kaliforniai Santa Clarában a kolumbiaiakkal várt kiélezett találkozón a Real Madrid támadója a hetedik percben megkapta az öt sárga lapból az elsőt – a tornán a másodikat.

Vinicius Junior elkábult a szerelés után – Cordoba állította be az egyenlítő gólt

Mindezek ellenére a nyitó szakasz után Brazília került előnybe: miután a 32 éves James egy remek szabadrúgással nem találta el a keresztlécet (8′), Raphinha nem kisebb ügyességgel süllyesztette a kapu sarkába. Camilo Vargas kapus nem tudta megakadályozni a találatot – 1:0 (12).

A kolumbiaiak, akik 25 meccses veretlenségi szériával vágtak neki a mérkőzésnek, ettől éppúgy nem voltak elájulva, mint Davinson Sanchez offside miatt érvénytelenített góljától, és továbbra is domináltak az első félidő hátralévő részében. A vége pedig ellentmondásos lett.

Vinicius Junior a büntetőterületen belül a földre került egy Daniel Munozzal folytatott párharcban, de legnagyobb megdöbbenésére nem ítéltek büntetőt, még a VAR-ellenőrzés után sem. Úgy tűnik, Valenzuela játékvezető és csapata azon a véleményen volt, hogy Vinicius Junior már nem sokkal az egyértelmű érintkezés előtt elindult. Mindenesetre Munoz nem találta el a labdát (43′). Még keserűbb: Nem sokkal a szünet előtt Munoz egyenlített, miután az ex-Bundesliga-profi Jhon Cordoba tökéletesen előkészítette a labdát (45.+2).

A végső sípszóval Valenzuela ismét növeli a brazilok dühét

Mivel a második félidőben a korábbi frankfurti és brémai csereként beálló Rafael Borré nagy lehetőséget hagyott ki Kolumbiának, Vargas pedig nem sokkal a vége előtt védte a joker Andreas Pereira távoli lövését, maradt az 1-1, ami után a brazilok körbevették Valenzuelát. Azzal tetézte a dühüket, hogy másodpercekkel a hosszabbítás lejárta után nem engedett elvégezni egy sarokrúgást

A párhuzamos mérkőzésen Costa Rica 2:1-re legyőzte a pont nélküli Paraguayt, de ez sem volt elég ahhoz, hogy veszélyeztesse Brazília továbbjutását. Ehhez az kellett volna, hogy a favoritok kikapjanak, Costa Rica pedig kiütéses győzelmet ünnepelhetett volna