hétfő, szeptember 30, 2024
HomeBasketballBooker az utolsó másodpercben mentette meg a gyenge Bayernt - Heidelberg és...

Booker az utolsó másodpercben mentette meg a gyenge Bayernt – Heidelberg és Bamberg megszerezte első győzelmét

Az FC Bayern Basketball második hazai mérkőzését is megnyerte a Veolia Towers Hamburg ellen. Ehhez azonban Devin Booker győztes góljára volt szüksége. Az MLP Academics hazai közönség előtt győzte le a Vechta csapatát, a Bamberg pedig a Skyliners otthonában szerezte meg első győzelmét a szezonban

A Bayern a ludwigsburgi vereség után visszatért a helyes útra, de a Hamburg ellen sem volt egy csemege. A müncheniek a jó kezdés után a világbajnok Johannes Voigtmann debütálásán teljesen elvesztették a fonalat, a második negyed közepén hirtelen hátrányba kerültek, és csak a szünetben vezettek a legszűkebb különbséggel (42:41).

A Bayern a félidő után sem tudott kispárnát kialakítani, a Hamburg Brae Ivey-nek köszönhetően versenyben maradt, a hazaiak pedig most már alig találtak be. A záró játékrész közepén már négy ponttal vezetett a hanzai klub, mielőtt Nick Weiler-Babb egy slam-dunkkal beindította a záró támadást. A Hamburg több hármassal is visszavágott, de az NBW és Vladimir Lucic (15 pont, 7 lepattanó) mindig készenlétben tartotta a választ. Weiler-Babb volt azonban az, aki az utolsó percben egy drága labdavesztéssel megszerezte a vezetést a Hamburgnak. Keondry Kennedy (15) a belvárosból visszavette a Hamburgot, de az utolsó szó Bookeré volt, aki egy másodperccel a vége előtt megtalálta Weiler-Babbot a kosár alatt, és sikeresen fejezte be.

A magasember 19 ponttal a legjobb pontszerző is volt, míg Nick Weiler-Babb tripla-duplával (12, 7 lepattanó, 12 assziszt) kacérkodott. Andreas Obst (10) kétszámjegyű pontszámot ért el, Oscar da Silva (8) pedig tizenegy lepattanót szedett le. Brae Ivey (19) ismét a Towers legjobbja volt, míg a center Kur Kuath 12 pontot tett hozzá.

Heidelberg legyőzte a RASTA Vechta csapatát

Az első játéknapon elszenvedett egyértelmű vereség után az MLP Academics Heidelberg látványosan visszavágott, és az új szezon hazai bemutatkozásán 80:74-re legyőzte a RASTA Vechta csapatát. Eleinte úgy tűnt, hogy az északi vendégek tovább építik erős szezonkezdetüket. Három sikeres hárompontos dobás zsinórban korán előnyhöz juttatta a RASTA-t, de miután több felesleges hibát is elkövettek – összesen 19-et az egész mérkőzésen -, a Heidelberg belelendült és átvette az irányítást. Vezetőjük Ryan Mikesell volt, aki 22 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával zárt.

A második félidőben igazi thrillerré alakult a mérkőzés. Míg a Vechta Trevor Campbell (13, 5 assziszt) és Josh Gardner (13, 5 lepattanó) erősségeire támaszkodott, addig az Akadémisták agresszív védekezésével kellett megküzdeniük. A Heidelberg ügyesen használta ki a vendégek eladott labdáit, és kis előnyt tudott kiépíteni. A Vechta azonban nem hagyta magát teljesen lerázni, de a sok eladott labda és a gyenge kinti dobószázalék (10/27) kizökkentette Martin Schiller vezetőedző csapatát.

A mérkőzés az utolsó negyedben is feszült maradt. A Vechta még egyszer két pontra tudott felzárkózni, de az utolsó percekben a hazaiak játszottak higgadtabban. David Horne különösen a hajrában volt kiemelkedő, megbízhatóan értékesítette a büntetőit, és 16 ponttal fejezte be a mérkőzést. Az Akadémisták ügyesen védték előnyüket, és nem hagytak több teret a Vechtának, hogy megfordítsák a meccset

Gavel első bajnoki győzelmét aratta a Bamberg

A Bamberg Baskets Anton Gavel vezetőedző irányításával megszerezte első győzelmét a szezonban a Skyliners Frankfurt otthonában. Egy gyenge, védekezési hibákkal és alacsony dobószázalékkal jellemezhető mérkőzésen végül a vendégek kerekedtek felül a frissen feljutott klub ellen. A mérkőzés mindkét oldalon támadási ritmus nélkül kezdődött, ami a gyenge dobószázaléknak volt köszönhető a belvárosból (Frankfurt 2/11, Bamberg 2/10). Míg a Frankfurt a szünetre két pontra küzdötte fel magát, addig a Bamberg a félidőig tíz támadólepattanóval nyűgözött le.

A második félidőre eleinte a vendégek jöttek jobban, és Moritz Krimmer zsákolásával és hármasával rögtön nyomot is hagytak. A Frankfurt azonban Brendan Coplin (16 pont, 6 lepattanó) erős teljesítményének köszönhetően kitartott, sőt, egy szakaszban még egyenlíteni is tudott. A Bamberg azonban a harmadik szakasz végén ismét rákapcsolt, és hétpontos előnnyel ment a záró negyedbe.

A felső-frankföldi klub egy 5:0-s futással kezdte a periódust, és döntően elhúzott. Bár a vendégek 18 eladott labdája többször is lehetőséget teremtett a Frankfurt számára, a Skyliners nem tudott élni velük. Az egységes csapatteljesítménynek és a domináns lepattanózásnak (összesen 46 lepattanó, ebből 17 támadásban) köszönhetően a Bamberg végül megérdemelt 66:58-as győzelmet ünnepelhetett