szombat, július 6, 2024
HomeBasketballBerlin kikényszeríti az ötödik mérkőzést: Brown győzelemre vezeti az Albát Chemnitzben

Kiváló Sterling Brownnak köszönhetően az Alba Berlin kivédte a Niners Chemnitz első meccslabdáját, és 2:2-re egyenlített az elődöntő sorozatban

A Niners Chemnitz kezdte jobban a mérkőzést hazai közönsége előtt, és az első negyed közepén már hat ponttal vezetett. Az Alba Berlin azonban nem hagyta magát lerázni, és 20:20-nál először egyenlített, az első negyedet végül szűk 28:27 arányban a Chemnitz nyerte.

A Chemnitz a második negyedben is nyomás alatt tartotta a csapatot, és a szászországi klub az első félidőben kompenzálni tudta a felfüggesztett center, Kevin Yebo hiányát. A Niners a nagyszünetben nyolc ponttal vezetett (51:43)

A szünet után az amúgy is kiélezett mérkőzés egyre jobban felpörgött, és mindkét oldalon több fault is becsúszott. A Berlin pedig egy erős Sterling Brown vezetésével egyre közelebb dolgozta magát a Chemnitzhez. A fővárosiak irányítója a második félidőben tüzelt fel igazán, és a 29 éves amerikai 25 pontjával a végén a pálya kiemelkedő játékosa volt.

Hét perccel a végső dudaszó előtt hosszú idő után először szerzett vezetést az Alba, Matt Thomas három büntetőt értékesített. Bár a Chemnitz Jonas Richter révén a büntetővonalról ismét egyenlített, így 77:77 lett az állás, a lendület most már az Alba javára billent. A berlini klub egy 11:0-s futással 91:80-ra elhúzott, és a Chemnitznek már nem volt válasza.

Ez azt jelenti, hogy a Bayern München ellenfele a BBL döntő sorozatában csütörtök este (18:30) Berlinben dől el. Ennek a mérkőzésnek a győztese aztán a szombaton kezdődő döntő sorozatban az alapszakasz listavezetőjét és kupagyőztesét hívja ki