csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeBundesligaBaumgartner "kramáresti húzása" és ami "már szenzációs" a TSG-nél

Baumgartner „kramáresti húzása” és ami „már szenzációs” a TSG-nél

TsG 1899 Hoffenheim a Bundesliga visszatérő szörnyetege: A VfB Stuttgart elleni 2:1 után a meccsnyertes Christoph Baumgartner (22) kiemelte a kraichgauiak mentalitását.

A számok szinte ijesztőek. A 17 gól csak az utolsó negyedórában ligacsúcsot jelent, a 21 pont a hátrány után nem meglepő módon szintén az. Ráadásul a TSG az utolsó hat meccséből négyet hátrányból fordítva nyert meg.

A VfB Stuttgart ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen a Hoffenheimnek korán volt néhány jó lehetősége – Pavel Kaderabek keresztlécen csattanó lövése mellett Benjamin Hübner gólját jogosan nem adták meg -, de a kraichgauiak hátul is sok kívánnivalót hagytak maguk után. A 85. percig még a vereség is fenyegette a TSG-t a hátrány miatt. A DAZN-en a gyakran elaludt nyitószakaszokról kérdezték Baumgartnert, aki így válaszolt: „Ha ezt tudnánk, jobban csinálnánk. De amit a végén mindig szenzációsan teljesítünk.”

„Akkor tényleg nyomjuk be a VfB-t „

Az osztrák a powerplayre utalt, amely nagyon megnehezítette a svábok dolgát. „Nagyon megszorongattuk a VfB-t” – mondta Baumgartner, akinek az egyenlítéshez megálmodott gólja indította el a fordulatot. Valószínűleg „nem mindig találja el így a labdát”, de a bal lábas, pörgős szögletbe tartó lövésnek egyszerű hátsó szándéka volt. „Azt hiszem, ma sokat, nagyon sokat átléptünk. Abban a helyzetben úgy gondoltam, hogy megjátszom a keresztlabdát, és megcsinálom a Kramaric mozdulatot.” Sikerrel. A gyenge bal lába „ebben az esetben nem tűnik olyan gyengének” – mondta Baumgartner a TV-képeket nézve.

A Hoffenheim 40 pontjával a negyedik helyen áll a tabellán, és nyomás alá helyezte lipcsei és freiburgi riválisát. A szurkolók joggal reménykedhetnek az élvonalban. Baumgartner szerette volna alacsonyan tartani a labdát, de egyértelművé tette: „Az a mentalitás és csapatszellem, amit jelenleg mutatunk, mindenképpen Bajnokok Ligája-képes”. A jövőben azonban a TSG-nek gyakrabban kell „az elejétől fogva átvennie a meccsek irányítását” – mondta a 17-szeres osztrák válogatott (hat gól).

„Nem véletlen, hogy ilyen meccseket fordítunk” – tette hozzá. Sebastian Hoeneß vezetőedző azonban biztosan nem tiltakozna jövő vasárnap (17.30), ha nem is lenne szükség a visszatérésre.