csütörtök, október 17, 2024
HomeNBAAz Ulm nagyot küzd: a BBL-csapat szűken legyőzte a Blazers-t

Az Ulm nagyot küzd: a BBL-csapat szűken legyőzte a Blazers-t

Az

Ratiopharm Ulm 100:111-re kikapott a Portland Trail Blazers otthonában az NBA előszezonjának kiemelt mérkőzésén. A 2023-as német bajnok azonban sokáig jól küzdött az NBA-csapat ellen

Ez volt az első alkalom, hogy egy német csapat idegenben játszott egy NBA franchise ellen, és a BBL-csapat minden bizonnyal drágán eladta magát Portlandben. Az Ulm néhány perccel a vége előtt még lőtávolságon belül volt (90:96, 5:27 perccel a vége előtt), bár a Portland a harmadik negyed közepén már 20 ponttal is vezetett, és a záró játékrészben engedte tovább a kezdőit.

Az ulmi fiatalok számos NBA-scout előtt is jó benyomást tettek (állítólag több mint 50-en voltak): Ben Saraf 33 perc alatt 16 pontot (6/14 FG, 3/5 hármas), két asszisztot és két lopást szerzett, míg Noa Essengue 20 pontot (6/14) és nyolc lepattanót jegyzett.

A tökéletes szezonkezdet (6-0) után ez volt az Ulm harmadik veresége sorozatban, miután korábban a kupában Bambergben kapott ki, majd hétfőn a Besiktas otthonában szenvedte el első vereségét az EuroCupban. Ezzel szemben a portlandi meccs szép bónusz volt, és az Ulm a nyugati parton a lehető legtöbbet hozta ki magából

ratiopharm Ulm forró a hárompontos vonalról

A vendégek különösen kintről voltak forróak, pedig Európában rövidebb hárompontos vonalhoz szoktak. A 46 kinti dobásból 20 (43,5 százalék) a gyűrűn keresztül esett be, ezzel meccsben tartották az Ulmot, mert a Portland a túloldalon alig szerzett pontot (5/24).

A Blazers legjobb pontszerzője a 2023-as harmadik számú választott Scoot Henderson (23, 10/15) volt, de Deni Avdija (18, 6/9) és Deandre Ayton (13) is meggyőző volt, bár őt csak az első félidőben használták.

Az Ulm most visszatér Németországba, szombat este az EWE Baskets Oldenburg otthonában játszik idegenben (18.30-tól élőben a Dyn-en). A Blazers számára ez volt az előszezon utolsó előtti meccse, szombat este még egy összecsapás következik a Utah Jazz ellen, mielőtt a Portland egy hét múlva hazai pályán a Golden State Warriors ellen kezdi meg a szezont.