Az üldözők párharca – Würzburg szoros párharcot nyert a Hamburg ellen

A Würzburg Baskets egy izgalmas péntek esti mérkőzésen szorosan legyőzte a Hamburg Towers együttesét. A két csapat végig kiegyenlített volt, de a Würzburg a végén tartotta az orrát, és erős csapatteljesítménnyel megnyerte a mérkőzést

A Würzburg Baskets egy izgalmas, küzdelmes mérkőzésen szűken győzött a Hamburg Towers ellen péntek este. A két csapat a kezdetektől fogva kiegyenlített játékot nyújtott, így egy olyan párharc alakult ki, amelyben egyik csapat sem tudott egyértelműen elhúzni. Egy kiegyenlített első félidő után a Würzburg szűk 47:44-es előnnyel vonult szünetre. A Hamburg jól tartotta a lépést, különösen Brae Ivey-nak köszönhetően, aki összesen 21 pontot szerzett, és az első félidőben is játékával és fontos dobásaival brillírozott. A Kosarasok viszont profitáltak a mély rotációjukból, hiszen több játékos is felelősséget vállalt

BBL: Klassen és Jackson vezeti a Würzburgot

A második félidőben a Würzburg sokáig tartani tudta szűk előnyét, de anélkül, hogy döntően elhúzott volna. Különösen a center Owen Klassen okozott gondot a Hamburg védelmének 19 pontjával (9/12 FG) és 13 lepattanójával, és egy impozáns dupla-duplát ért el. Őt támogatta a BBL legjobb pontszerzője, Jhivvan Jackson, aki 18 pontjával szintén kulcsszerepet játszott. A Würzburg a harmadik negyedben rövid időre nagyobb előnyre tudott szert tenni, amikor Nelson Phillips egy fontos hármassal 64:55-re alakította az állást, de a Hamburg nem adta fel

A záró negyed elején visszavágtak a tornyosok, de a Würzburg a véghajrában erős idegeket mutatott, és a szoros hajrá ellenére sem engedte ki a kezéből a vezetést. Klassen és Jackson mellett négy másik würzburgi játékos is kétszámjegyű pontszámot ért el, ami az egységes csapatteljesítményt támasztja alá. A hamburgi Jordan Barnett 17 ponttal és öt lepattanóval nyűgözött le, de ez végül nem volt elég ahhoz, hogy a Baskets ismét komoly veszélybe kerüljön. A Würzburg a hajrában nyújtott masszív teljesítményt, így szoros, de megérdemelt győzelmet aratott.

Nézünk előre a következő meccsekre

A Würzburg Baskets október 23-án, szerdán folytatja a kosárlabda Bajnokok Ligája küzdelmeit. A Nanterre 92 ellen lépnek pályára idegenben 20:00-kor. Az easyCredit BBL-ben a Würzburgra október 27-én, vasárnap nehéz feladat vár, amikor is a Bayern Münchenben lép pályára 16:30-kor.

Münchenben a Bayern ellenfele lesz.

A Hamburgi Tornyok október 22-én, kedden Velencébe utaznak, ahol az EuroCupban 20:00 órakor a Reyer Venezia ellen lépnek pályára. A hamburgiak BBL-sorozata október 26-án, vasárnap 20:00-kor folytatódik, amikor az MBC-t fogadják otthon